حضور نیروهای نظامی خارجی در عراق تهدیدی برای «امنیت ملی» است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المعلومه، «محمد البلداوی» نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در این کشور مطرح کرد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق تهدید مستقیمی برای امنیت ملی این کشور محسوب می‌شود. لازم است که […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المعلومه، «محمد البلداوی» نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق تهدید مستقیمی برای امنیت ملی این کشور محسوب می‌شود. لازم است که نیروهای آمریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شوند.
این نماینده پارلمان عراق اظهار داشت: دولت بغداد باید اقدامات لازم جهت بیرون راندن نیروهای نظامی خارجی از خاک عراق را انجام دهد. نیروهای خارجی قصد دارند عراق را سکویی برای حمله به کشورهای همسایه قرار دهند.
البلداوی تأکید کرد: نیروهای عراقی خود به تنهایی توانایی برقراری امنیت در کشورشان را دارند و در این میان نیازی به تداوم حضور نیروهای نظامی خارجی نیست. تصمیم عراق برای خارج ساختن نیروهای نظامی خارجی از خاک خود بازگشت ناپذیر است.
پیش از این، «جواد الطلیباوی» سخنگوی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق به تلاش‌های ایالات متحده آمریکا برای بقای نظامی در خاک این کشور واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: تلاش‌های آمریکا برای بقای بیشتر در خاک عراق از دیدگاه ما کاملاً مردود است. تصمیم مقاومت عراق برای اخراج آمریکایی‌ها از خاک عراق کاملاً قاطعانه است.
سخنگوی جنبش عصائب اهل الحق در ادامه افزود: مقاومت تا زمان پایان اشغالگری آمریکا در عراق ادامه خواهد داشت. تا زمانی که تمامی پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق بسته نشوند، عملیات‌های مقاومت علیه اشغالگران متوقف نخواهد شد.
حامد عباس نماینده ائتلاف فتح نیز چندی پیش اعلام کرد که کشمکشها و عامل سیاسی داخلی موجب تضعیف موضع در برابر دخالت های خارجی شده است و دخالت آمریکا و تحریم‌ها علیه برخی شخصیت‌ها و تشکلات سیاسی را موجب شده است.