حضور ۲۷۰۰ عضو فعال در کتابخانه‌های عمومی بندر ترکمن

حلیمه کلته مفرد، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس از وجود چهار کتابخانه در شهرستان بندرترکمن خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد دو مورد شهری و دو مورد روستایی هستند. وی با اشاره به اینکه ۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرترکمن موجود است، افزود: […]

حلیمه کلته مفرد، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس از وجود چهار کتابخانه در شهرستان بندرترکمن خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد دو مورد شهری و دو مورد روستایی هستند.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرترکمن موجود است، افزود: هرماه بین ۶ تا هفت هزار جلد کتاب به صورت امانت در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرترکمن با بیان اینکه در حال حاضر کتابخانه‌های این شهرستان دو هزار و ۷۰۰ عضو فعال دارد، گفت: آمار عضویت ما در شهرستان رو به افزایش است.
وی خاطرنشان کرد: همه ساله بین هزار تا دو هزار کتاب توسط مردم و ناشران اهدا می‌شود.
سرانه فضای مطالعاتی در بندر ترکمن پاسخگو نیاز مردم نیست
کلته اظهار کرد: با توجه به اینکه استقبال خوبی از سوی مردم برای مطالعه کتاب صورت می‌گیرد اما با مشکل کمبود سرانه فضای مطالعاتی مواجه هستیم.
وی یادآور شد: در هفته کتاب و کتاب خوانی بیش از ۴۰ برنامه در شهرستان برگزار کردیم که حدود ۱۰ برنامه به صورت ویژه اجرا شد.
منبع : مهر نیوز