حفظ ارزش های انقلابی در جهاد تبیین/انقلاب اسلامی حیات بخش است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی شامگاه دوشنبه در کنگره شهدای روحانی و طلبه شمال کشور در مصلی ساری با بیان اینکه برخی از مسئولان سابق با بدعمل کردن فرصت را برای دشمن فراهم کردند، اظهار داشت: اما دیدیم مردم ما سختی‌ها و بی عدالتی‌ها را تحمل کردند، فریاد زندند ولی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی شامگاه دوشنبه در کنگره شهدای روحانی و طلبه شمال کشور در مصلی ساری با بیان اینکه برخی از مسئولان سابق با بدعمل کردن فرصت را برای دشمن فراهم کردند، اظهار داشت: اما دیدیم مردم ما سختی‌ها و بی عدالتی‌ها را تحمل کردند، فریاد زندند ولی از انقلاب کوتاه نیامدند.
وی با اظهار اینکه حیات حیوانی ریشه در بعد جسمانی دارند، گفت: انسان دارای دو بعد حیات نباتی و انسانی است و حیات انسانی ریشه در بعد روحی دارد و استعدادش به خاطر وجود روح الله در انسان بوده ولی فعلیت آن اکتسابی است.
وی با عنوان اینکه ظرفیت کسب و اکتساب حیات انسانی را داشته باشیم و خداوند این حیات را افاضه خواهد کرد، گفت: این حیات را خداوند افاضه خواهد کرد ولی باید ظرفیت کسب این حیات را داشته باشیم.
حجت الاسلام حاجی صادقی حیات انسانی را طیب و بدون آلودگی و بدون فنا دانست و گفت: موت و مرگ در این حیات وجود ندارد و افرادی مثل شهدا حیات نباتی را فدا می‌کنند تا حیان انسانی آنها جاودان شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اظهار اینکه انسان بدون حیات انسانی از حیوان دون تر خواهد بود، افزود: اگر انسان حیات نباتی و حیوانی را داشته باشد ولی از حیات انسانی بی بهره باشد از نظر قرآن بدترین جنبده عالم خواهد شد.
وی با این پرسش که حیات انسانی چگونه به دست می‌آید، افزود: برای دستیابی به حیات انسانی، بعثت محقق شده است و دین آمده تا حیات بخشد و انسان‌ها را زنده کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی جوانان را به رزمندگان و مجاهدان فی سبیل الله تبدیل کرد زیرا جهاد در راه خداوند عبادت و حیات آفرین است.
انقلاب اسلامی تحول آفرین و حیات بخش است
حجت الاسلام حاجی صادقی با اظهار اینکه رژیم پهلوی برای مردم دین و دنیا باقی نگذاشته بود، گفت: انقلاب اسلامی سبب تحول شده و حیات بخش بوده است و سختی‌ها و فشارها را دیدیم و ابرقدرت‌ها هرچه داشتند به کار بردند و هرچه نکردند، نتوانستند انجام دهند و هربار دربرابر ملت شکست خوردند
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اسلام را موتور حرکت انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: به رغم سختی‌ها نگذاشتیم چراغ اسلام خاموش شود و اجازه ندادیم دشمن در تعرض به دین و باورهای دینی به اهدافش برسد.
وی با اظهار اینکه دشمن نتوانست فاتحه اسلام را بخواند، گفت: حضرت امام حسین (ع) کشته و شهید شد اما اجازه نداد فاتحه اسلام خوانده شود و شهدای ما نیز پیروز هستند و این افتخار محسوب می‌شود.
حجت الاسلام حاجی صادقی با اظهار اینکه شهدا برای ما پیروزی آفریدند، گفت: شهدا حیات نباتی را فدا کردند و نباید آنها را مرده بپنداریم بلکه زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند.
وی با تاکید براینکه شهادت نه تنها برای شهید نعمت است بلکه برای همه نعمت به شمار می‌رود، گفت: در پرتو دفاع مقدس ۲۰۰ هزار انسان به مقصد رسیدند و به شهادت نائل آمدند و با زنده نگه داشتن اسلام به حیات می رسیم.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر مقام معظم رهبری در عرصه بصیرت افزایی حکم جهاد تبیین صادر کرده‌اند، افزود: امروز بیان و جهاد فقط معرفی دین نیست بلکه زدن حمله دشمن و مقابله با دشمن و کندکردن حمله آن است.
وی گفت: در جهاد تبیین باید تلاش کنیم باورها، اصول و ارزش‌های انقلاب را زنده نگه داریم و امروز از سختی‌ها با تکیه بر خدا و توان خود خواهیم گذشت و برای اینکه نصرت خداوند را جذب کنیم باید از دشمن تبری جوئیم.
در این مراسم یاد و خاطره ۶۵۰ شهید طلبه و روحانی شمال کشور گرامی داشته شد.

منبع : مهر نیوز