حملات به مواضع غیرنظامیان فلسطینی غیرقابل قبول است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه در سخنانی از آمادگی مسکو برای سازماندهی گفتگوهای مستقیم بین رژیم صهیونیستی و فلسطینیان خبر داد. بر اساس اعلام اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه در این باره اعلام کرد: حملات به مواضع غیرنظامی در فلسطین غیرقابل قبول است. مسکو آماده […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه در سخنانی از آمادگی مسکو برای سازماندهی گفتگوهای مستقیم بین رژیم صهیونیستی و فلسطینیان خبر داد.

بر اساس اعلام اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه در این باره اعلام کرد: حملات به مواضع غیرنظامی در فلسطین غیرقابل قبول است. مسکو آماده کمک به برگزاری گفتگوهای مستقیم بین اسرائیل و فلسطین در روسیه است.

وی در این خصوص ادامه داد: اکنون همه چیز به مذاکره طرفین و حسن نیت آنها بستگی دارد. ما همه کارها را انجام خواهیم داد تا به آنها کمک کنیم توافقاتی برای آرام کردن برهه زمانی پرتنش و بسیار خطرناک درگیری و رسیدن به آرامش سریع را آغاز کنند.

سرگی لاوروف در ادامه افزود: برای شروع مذاکرات مستقیم، لازم است خشونت از همه طرف متوقف شود.

بیش از یک هفته از آغاز دور جدید تحولات در کرانه باختری و نوارغزه می‌گذرد و آنچه که در ابتدا ایستادگی فلسطینی‌های ساکن قدس در برابر تجاوز اشغالگران در محله «شیخ جراح» بود؛ اکنون نه تنها به دیگر شهرهای مستقر در اراضی اشغالی نظیر «لاد»، «عکا» و «حیفا» نیز کشیده شده؛ بلکه شاهد آن هستیم که در گوشه و کنار جهان، به ویژه قاره سبز نیز افکار عمومی از جنایات صهیونیست‌ها به تنگ آمده و خشم گروه‌های مختلف مردمی فوران کرده است.

گفتنی است که وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم اشغالگر به ۲۰۰ نفر از جمله ۵۸ کودک و ۳۵ زن رسید. همچنین در این مدت ۱۳۰۰ فلسطینی زخمی شدند.