حملات راکتی ارتش ترکیه به حومه شمالی حلب

به گزارش سردبیر پرس، منابع سوری از حملات نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن به مناطق مسکونی حومه شمالی حلب خبر دادند. خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که نیروهای ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در شمال سوریه، مناطق مسکونی در حومه شمالی حلب را مورد حمله توپخانه‌ای و راکتی قرار […]

به گزارش سردبیر پرس، منابع سوری از حملات نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن به مناطق مسکونی حومه شمالی حلب خبر دادند.
خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که نیروهای ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن در شمال سوریه، مناطق مسکونی در حومه شمالی حلب را مورد حمله توپخانه‌ای و راکتی قرار دادند.
منابع سوری اعلام کردند: حملات توپخانه‌ای و راکتی، اطراف روستای تل قراح و مناطق مسکونی در شهر دیر جمال در منطقه اعزاز و شهر تل رفعت در حومه شمالی حلب را هدف قرار داد.
این منابع گزارش دادند که حمله ترکیه باعث ایجاد خسارت‌های مادی در منطقه شد.
گفتنی است که پس از مدت‌ها عدم تغییر راهبردی، شمال سوریه دوباره به کانونی در بحران سوریه تبدیل شده است. این بار هم نه تروریست‌های مستقر در استان ادلب که دولت ترکیه و شبه نظامیانش هستند که خبرساز شده‌اند. اردوغان اخیراً در جمعی از حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: وارد فاز جدیدی در تصمیم ایجاد منطقه امن به عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه شدیم. تل‌رفعت و منبج را از تروریست‌ها پاکسازی خواهیم کرد.
البته رسانه‌های ترکیه از احتمال حمله ارتش این کشور به عین‌عیسی و کوبانی نیز سخن گفته‌اند.
منطقه امنی که اردوغان از آن سخن گفته است، ابتدا در سال ۲۰۱۱ توسط او مطرح شد و بنا بود تمامی نوار شمالی سوریه از نقطه غربی مرز این کشور با استان هاتای در ترکیه تا نقطه شمال شرقی در استان حسکه، تحت اشغال نیروهای ترکیه و عناصر وابسته به آن قرار گیرد.
ترکیه برای تحقق این منطقه، تا کنون سه عملیات گسترده را با نام‌های سپر فرات (درع الفرات ۲۰۱۶)، شاخه زیتون (غصن الزیتون ۲۰۱۸) و چشمه صلح (نبع السلام ۲۰۱۹) در نوار شمالی سوریه انجام داده است.

منبع : مهر نیوز