حمله مرگبار بوکوحرام در نیجریه با ۳۰ کشته و تعدادی گروگان

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از «تی‌وی‌سی نیوز»، بر اثر حمله تروریست های وابسته به گروهک بوکوحرام در ایالت «بورنو» دست کم ۳۰ نفر کشته و ۱۸ وسیله نقلیه منهدم شده است. بر اساس اعلام این رسانه، حمله مذکور در منطقه «آئونو» در ایالت بورنو هنگامی روی داد که یک ایست بازرسی ارتش […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از «تی‌وی‌سی نیوز»، بر اثر حمله تروریست های وابسته به گروهک بوکوحرام در ایالت «بورنو» دست کم ۳۰ نفر کشته و ۱۸ وسیله نقلیه منهدم شده است.
بر اساس اعلام این رسانه، حمله مذکور در منطقه «آئونو» در ایالت بورنو هنگامی روی داد که یک ایست بازرسی ارتش نیجریه هدف حمله تروریست های بوکوحرام قرار گرفت.
به گفته منابع خبری، اعضای گروهک تروریستی بوکو حرام به دنبال این حمله تعدادی از افراد را ربودند و به منطقه‌ نامعلومی منتقل کردند.
لازم به ذکر است بوکو حرام در سال ۲۰۰۰ اعلام موجودیت کرده و از سال ۲۰۰۹ تاکنون با انجام اقدامات خشونت‌آمیز بیش از ۲۰ هزار نفر را کشته است.
این گروه تروریستی از سال ۲۰۱۵ در کشورهای کامرون، بنین، چاد، نیجر و نیجریه اعمال تروریستی انجام می‌دهد. بر اثر حملات این گروه به منطقه دریاچه چاد حداقل ۲ هزار نفر کشته شده‌اند.
این در حالیست که محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که جنایت فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تا کنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه جریان‌های مشابه در سراسر کشورش به انجام برساند.