خانه‌های تخصصی ورزش افتتاح می‌شود /پیشتازی بسیج در ورزش تیراندازی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ وحید رجبی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بسیج متعلق به مردم است و افرادی که در مسئولیت‌های بسیج هستند در زمان کوتاهی مسئولیت دارند باید بسیج را از خود بدانند. وی در خصوص برنامه‌های دهه فجر افزود: در حوزه سالن‌های ورزشی اولویت بندی برای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ وحید رجبی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بسیج متعلق به مردم است و افرادی که در مسئولیت‌های بسیج هستند در زمان کوتاهی مسئولیت دارند باید بسیج را از خود بدانند.
وی در خصوص برنامه‌های دهه فجر افزود: در حوزه سالن‌های ورزشی اولویت بندی برای مکان این بود که نقاطی انتخاب شود که محرومیتی از لحاظ مراکز ورزشی دارند.
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران اصفهان با اشاره به ساخت سالن‌های ورزشی به همت سازمان بسیج ادامه داد: ۷۰ درصد بودجه ساخت برای بسیج بود اما ۳۰ درصد منابع استانی تحقق پیدا نکرد و سوله‌ها کامل نشده بود و اولویت ما تکمیل و راه اندازی سوله‌ها و سالن‌های ورزشی بوده است که نیاز به تأمین ۲۲۰ میلیارد بودجه دارد.
وی تصریح کرد: سوله‌ها و سالن‌های ورزشی برای اسکان موقت مردم در هنگام بحران و ورزش ساخته می‌شود و با این نگاه به سوله‌های ورزشی دور دست نگاه می‌کنیم و در آینده نزدیک این سوله‌ها به بهره برداری می‌رسد.
رجبی اضافه کرد: همچنین استعدادیابی مخصوص هر منطقه در سالن‌های ورزشی انجام می‌شود، به عنوان مثال فریدون شهر کشتی خیز، فلاورجان والیبال خیز و گلپایگان کاراته کار خیز است که در این راستا از گلپایگان چندین ورزشکار مستعد به تیم ملی کاراته راه یافتند و استعدادیابی کاراته گلپایگان در بین استعدادیابی‌های بسیج کشور اول شد.
وی تصریح کرد: خانه تخصصی بسیج با تلاش زیاد بسیج و هیئت‌های ورزشی در حال ساخت است که به زودی خانه والیبال خمینی شهر و خانه ورزش‌های رزمی نائین افتتاح می‌شود.
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران اصفهان در خصوص دیگر برنامه‌های بسیج ورزشکاران ابراز داشت: برگزاری مسابقات فوتسال برای نیروی‌های وظیفه سپاه مدنظر است که به مناسبت دهه فجر در حال انجام است.
وی با اشاره به برگزاری دوره مربیگری سطح چهار تصریح کرد: ۴۰۰ نفر از بسیج آقایان و بانوان در این دوره‌ها شرکت کردند، همچنین دوره‌های مهارت آموزی مربیگری، کامپیوتر، برق و غیره به تمامی یگان‌ها ابلاغ شده است.
رجبی با تاکید بر لزوم برگزاری بازی‌های بومی محلی گفت: برگزاری بازی‌های بومی محلی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در همین راستا ما آموزش بازی‌های بومی محلی را برگزار کردیم که پیش بینی حضور دو هزار نفر بود اما دو هزار و ۶۰۰ نفر از مسئولین پایگاه‌های بسیج در این دوره‌ها شرکت کردند.
وی در خصوص گواهی حضور در دوره گفت: گواهی حضور در دوره بازی‌های بومی محلی برای همه افراد در حال صدور است که به دست امضای زنده رئیس فدراسیون خواهد بود و به زودی به دست شرکت کنندگان خواهد رسید.
مسئول سازمان بسیج ورزشکاران اصفهان اضافه کرد: رژه موتور سواری، کوه نوردی و کوه گردی در دهه فجر مدنظر است، همچنین در راستای آموزش بازی‌های بومی محلی آموزش مربیان این حوزه نیز در حال انجام است.
وی تاکید کرد: حضور در ورزش قهرمانی نیازمند بودجه کلانی است، اما نداشتن حق پخش تلویزیونی است که باعث می‌شود پشتوانه‌ای نداشته باشیم، اما سیاست باشگاه مقاومت ورزش همگانی و استعدادیابی اشت.

منبع : خبرگزاری مهر