خاک برداری و ایمن سازی منازل آسیب دیده روستای آهنگران انجام شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، فرزاد مخلص الائمه ظهر شنبه در جریان بازدید رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از روستای آهنگران در جمع خبرنگاران با اشاره به آسیب‌های سیلاب در هفته اخیر به روستای آهنگران اظهار کرد: در روستای آهنگران در جریان سیلاب هفته اخیر حدود ۴۰ منزل مسکونی آسیب دیده و برخی تخریب شده […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، فرزاد مخلص الائمه ظهر شنبه در جریان بازدید رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از روستای آهنگران در جمع خبرنگاران با اشاره به آسیب‌های سیلاب در هفته اخیر به روستای آهنگران اظهار کرد: در روستای آهنگران در جریان سیلاب هفته اخیر حدود ۴۰ منزل مسکونی آسیب دیده و برخی تخریب شده است که موارد ایمن سازی برای جلوگیری از وقوع حوادث بیشتر در این روستا انجام شده است.
وی افزود: دستگاه‌های خدمات رسان، امدادی و گروه‌های جهادی در این روستا برای کاهش آسیب‌ها به کمک اهالی روستا آمدند و در این منطقه در جریان وقوع سیلاب شکستگی لوله گاز اتفاق افتاد که می‌توانست خیلی خطرناک باشد ولی با همکاری دستگاه‌های مختلف بلافاصله مهار شد.
استاندار مرکزی با اشاره به همکاری خوب اهالی روستای آهنگران در حادثه سیلاب گفت: در بخشی از مسیر این روستا ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته بود که برای رهاسازی آب مجبور به تخریب شدیم و همکاری و همراهی اهالی روستا در این حادثه قابل تقدیر است.

حماسه سازی گروه‌های جهادی در خدمت به اهالی روستای آهنگران
مخلص الائمه با اشاره به حماسه سازی گروه‌های جهادی در کمک به مردم بیان کرد: برای کمک به مردم روستای آهنگران هیچ فراخوانی انجام نشد اما گروه‌های جهادی خودجوش به میدان آمدند و در برخی از ساعات تعداد نیروهای امدادی و خدمات رسان در منطقه بیش از یک و نیم برابر جمعیت روستا بود.
وی ادامه داد: منازل روستای آهنگران به دلیل ساخت و سازهای قدیمی از قبل نیاز به بازسازی داشته و اکنون با تجربه وقوع سیلاب باید با روش صحیح و نوین ساخته شود که در بلایای طبیعی احتمالی آسیب نبینند.
استاندار مرکزی با بیان اینکه لوازم خانگی آسیب دیده که قابل تعمیر هستند به صورت گسترده در حال تعمیر است، عنوان کرد: برخی از لوازم خانگی آسیب دیده در جریان سیلاب تعمیر و تحویل مردم شده و برخی از اهالی روستا که نیاز به اسکان موقت داشتند در شهرستان اراک و فراهان ساکن شده‌اند.
مخلص الائمه در پایان تصریح کرد: آئین کلنگ زنی منازل مسکونی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امروز با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور آغاز شد.