خبرنگاران منادی آزادی، آزادگی و حق‌طلبی هستند

به گزارش سردبیر پرس، محمد رسول جلالی در پیامی تقارن ایام محرم با هفته خبرنگار را فرصتی در جهت تبیین و تبلیغ حقانیت فلسفه عاشورا و قیام کربلا دانست. در این پیام آمده است: یاد و خاطره شهید محمود صارمی و شهدای عرصه رسانه ازدفاع مقدس تا دفاع از حرم و امنیت کشور عزیزمان ایران […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد رسول جلالی در پیامی تقارن ایام محرم با هفته خبرنگار را فرصتی در جهت تبیین و تبلیغ حقانیت فلسفه عاشورا و قیام کربلا دانست.
در این پیام آمده است: یاد و خاطره شهید محمود صارمی و شهدای عرصه رسانه ازدفاع مقدس تا دفاع از حرم و امنیت کشور عزیزمان ایران را گرامی می داریم. شهیدانی که با قلم، دوربین و ابزار رسانه ای منادی آزادی، آزادگی و حق طلبی بودند. تقارن هفته خبرنگار با ماه محرم، مسئولیت خطیر اصحاب رسانه در تبیین محتوا و حقیقت پیام ائمه، بویژه پیام نهضت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حادثه کربلا را سنگین تر می کند. در حقیقت این اتفاق فرصتی مغتنم در جهت تبیین و تبلیغ حقانیت فلسفه عاشورا و قیام کربلا محسوب می گردد.
آزادگی، اخلاص، ایثار، ولایت مداری، پای بندی به اصول اخلاقی و انسانی، توکل به خداوند درسهای بزرگ عاشورا و قیام کربلاست و فعالان حوزه رسانه می توانند با انتقال پیام عاشورا به جهانیان نقش ممتاز خود را در ابلاغ حق و حقیقت به نحو احسن ایفا نمایند.
امروزه عرصه رسانه ها از تنوع زاید الوصفی برخوردار است در عصر اطلاعات شاهد انتقال انفجار گونه پیام از طرق مختلف چون شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، میکرو وبلاگ‌، ‌ پادکست، ویکی‌، رسانه های برخط و غیر برخط هستیم. طبیعتاً این گونه ها و ابزار ها فرصتی مغتنم را در جهت تعمیق و انتقال مفاهیم ارزشی، اخلاقی و انسانی فراهم می آورد. که باید از آن نهایت بهره را برد.
خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه در سراسر کشور به ویژه استان هرمزگان نقش انکار ناپذیر ی در آگاهی بخشی عمومی، اطلاعرسانی صادقانه، پیشرفت و توسعه، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و توسعه مفاهیم اخلاقی در جامعه داشته و دارند. لذا همه باید قدردان تلاشهای مجاهدانه اصحاب رسانه باشیم. اینجانب ضمن تسلیت ایام ماه محرم، یاد و خاطره شهید صارمی، شهدای رسانه و قلم، هفته خبرنگار را گرامی داشته، از خداوند متعال توفیق اهالی فرهنگ و رسانه را در ایفای رسالت خطیرشان مسئلت دارم.