خداحافظی سیمان هولسیم از بازار روسیه

شرکت مصالح ساختمانی سوئیسی هولسیم اعلام کرد که این شرکت به دنبال درگیری مسکو و اوکراین از بازار روسیه خارج می‌شود. به گزارش سردبیر پرس، هولسیم به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیمان جهان عنوان کرد: هیات مدیره هولیسم تصمیم گرفته است روند خروج از بازار روسیه را مطابق با ارزش‌های شرکت آغاز کند تا به مسئولانه‌ترین […]

شرکت مصالح ساختمانی سوئیسی هولسیم اعلام کرد که این شرکت به دنبال درگیری مسکو و اوکراین از بازار روسیه خارج می‌شود.

به گزارش سردبیر پرس، هولسیم به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیمان جهان عنوان کرد: هیات مدیره هولیسم تصمیم گرفته است روند خروج از بازار روسیه را مطابق با ارزش‌های شرکت آغاز کند تا به مسئولانه‌ترین شیوه فعالیت کند.
این شرکت افزود: این تصمیم برای واگذاری تجارت روسیه به دنبال اعلام قبلی هولسیم مبنی بر تعلیق تمام سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌ای در بازار است.
هولسیم حدود یک درصد از فروش و سود عملیاتی خود را در روسیه ایجاد می‌کند که حدود ۱۵۰۰ کارمند دارد. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را ادامه داد و اعلام کرد که در حال تامین مصالح ساختمانی ضروری است.
گروهی از شرکت‌های چندملیتی غربی، از جمله نستله، فیلیپ موریس و بازی‌ساز سونی در هفته‌های اخیر با افزایش فشار کاربران در غرب برای موضع‌گیری در برابر تهاجم به اوکراین، از روسیه عقب‌نشینی کرده‌اند.
انتهای پیام

منبع : ایسنا