خدمات رسانی در مناطق سیل زده شتاب گیرد/ بی بصیرتی خواص در کربلا

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با تاکید بر تقوای الهی اظهار داشت: حضر امام حسین (ع) در روز عاشورا نیز همواره مردم را به داشتن تقوای الهی تاکید کرده اند، افزود: یکی از مهمترین درس‌ها و دستاوردهای بزرگ عاشورا و کربلا تقوا بوده است. وی نماز […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با تاکید بر تقوای الهی اظهار داشت: حضر امام حسین (ع) در روز عاشورا نیز همواره مردم را به داشتن تقوای الهی تاکید کرده اند، افزود: یکی از مهمترین درس‌ها و دستاوردهای بزرگ عاشورا و کربلا تقوا بوده است.
وی نماز اول وقت، اهمیت نماز شب، نافله و مستحبی، تلاوت قرآن کریم را از دیگر پیام‌های عاشورا برشمرد و با تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و تقدیر از هیئات عزاداری در استان گفت: همچنین برنامه های خوبی از جمله همایش شیرخوارگان حسینی، دسته روی، برپایی موکب ها در استان برگزار شده است.
وی با اشار ه به اینکه امشب مراسم وداع با سه شهید و آلاله دفاع مقدس و خان طومان در بوستان ولایت برگزار می‌شود، خواسترا مشارکت پرشور مردم در این مراسم برای تجلیل از شهیدان شد.
آیت الله لائینی همچنین به خسارت‌های ناشی از سیلاب در استان اشاره و اضافه کرد: این خسارت‌ها در مرزن آباد سخت و شدید بود و بیش از پنج هزار میلیارد تومان خسارت زده است و تخریب راه‌های روستایی و مسکن و جان باختن تعدادی از افراد از مصائب این حادثه بوده است.
امام جمعه ساری خواستار تسریع در خدمات رسانی و برقراری آب و برق مناطق سیل زده شد و گفت: خوشبختانه مسئولان استان از جمله استاندار از منطقه بازدید میدانی داشتند اما لازم است مسائل سیلزدگان ویژه پیگیری شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار انعکاس درست و بیشتر مسائل و مشکلات سیلزدگان در مناطق مرزن آباد چالوس شد و افزود: امیدواریم نسبت به جبران خسارت‌ها شتاب بیشتری صورت گیرد.
آیت الله لائینی همچنین با اشاره به پیام‌ها و درس‌ها عاشورا، نقش خواص را در این حادثه مهم دانست و گفت: برخی خواص آلوده و بی بصیرت در ایجاد انحراف نقش داشتند و به وظیفه خود به درستی عمل نکردند.
وی با عنوان اینکه برخی خواص در عاشورا و کربلا یا امام کشی کردند و یا از حمایت امام سرباز زدند، افزود: انقلاب اسلامی نیز از برخی خواص بی بصیرت که سر سفره بیگانگان نشستند، ضربه خورده است.
وی با اظهار ای که عامه مردم ایران از بصیرت بالایی برخوردار هستند، گفت: امروز عامه مردم از آموزه های دینی و بصیرت بهره مند هستند و اگر چند خواص بلرزند عامه مردم مسیر خود را بلد هستند و از مسیر جدا نمی شوند.
امام جمعه ساری تاکید کرد: مسئولانی که درست عمل می کنند در راستا و مسیر امام حسین هستند و آنانی که خیانت دارند در مسیر یزید و شمر خواهند بود.

منبع : مهر نیوز