خدمات شهری در مناطق کم برخوردار اهواز وضعیت خوبی ندارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید کریم حسینی ظهر امروز پنجشنبه ضمن بازدید از مناطق محروم در حاشیه شهر اهواز با توجه به سفر کمیسیون اجتماعی مجلس به خوزستان گفت: بازدید میدانی از مناطق کم‌برخوردار شهرستان اهواز در دو محور صورت گرفت. وی افزود: وظیفه ذاتی کمیسیون اجتماعی در حوزه اجتماعی این است که در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید کریم حسینی ظهر امروز پنجشنبه ضمن بازدید از مناطق محروم در حاشیه شهر اهواز با توجه به سفر کمیسیون اجتماعی مجلس به خوزستان گفت: بازدید میدانی از مناطق کم‌برخوردار شهرستان اهواز در دو محور صورت گرفت.
وی افزود: وظیفه ذاتی کمیسیون اجتماعی در حوزه اجتماعی این است که در دو منطقه کوی سیاحی و منبع آب و کوی الصافی مناطقی که از لحاظ آسیب‌های اجتماعی دچار مشکلاتی به دلایل مختلف هستند، ورود کند که در این بازدید وضعیت این مناطق مورد توجه اعضای کمیسیون و به ویژه رئیس کمیسیون واقع شد.
نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه در این بازدید مدیران مجموعه‌هایی که مسئول بخش‌های مختلف حوزه اجتماعی هستند حضور داشتند، خبر داد: بنا شد که با حضور مدیران استان و کشور حوزه‌های اجتماعی به ویژه سازمان‌های تأمین اجتماعی، بهزیستی و کمیته امداد وضعیت اجتماعی و آسیب‌ها را در این مناطق و مناطق مشابه بررسی کنیم.
حسینی افزود: این‌ها به عنوان نمونه و الگویی از سایر مناطق کم‌برخوردار شهرستان اهواز که قریب به ۱۵ نقطه هستند، مورد بازدید قرار گرفتند و در جمع‌بندی نیز تصمیمات لازم برای پیگیری‌های بعدی با حضور مسئولان دولتی صورت خواهد گرفت.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در محور دوم این بازدیدها وضعیت عمرانی، توسعه‌ای، رفاهی و همچنین وضعیت معیشتی مردم این مناطق مورد توجه قرار گرفت؛ دستگاه‌های خدماتی که مسئولیت کار در این مجموعه داشتند به ویژه وضعیت شبکه فاضلاب این مناطق، معابر و وضعیت خدمات شهری در این مناطق وضعیت خوبی ندارند که در جلسات جمع‌بندی با حضور مسئولان مربوطه پیگیری می‌شوند.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در ابتدای بررسی بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق و بعد از آن در صحن علنی مجلس خواهیم بود، حضور اعضای کمیسیون اجتماعی می‌تواند اثرات مثبتی را در رابطه با تخصیص بودجه‌ها و پیگیری‌های مجمع نمایندگان استان در حوزه‌های مختلف اجتماعی داشته باشد.
حسینی با بیان اینکه می‌توان از طریق مصوبات و تبصره‌هایی که مربوط به حوزه اجتماعی هستند نیز کمک‌هایی در این زمینه صورت بگیرد، ادامه داد: این امر باید در حوزه مدیریت شهری و خدماتی به این مناطق ارائه شود در حالی که خدمات ضعیف، ناقص و غیر مستمری است که در این مناطق صورت می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه مبلمان شهری و معابر وضعیت مناسبی ندارند، افزود: در روزهای اخیر در شبکه‌های فاضلاب غیر استاندارد و غیر اصلاح شده قربانی داشتیم که خبر آن به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید تا توجه بیشتری در این حوزه صورت بگیرد.
حسینی گفت: شهرداری و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان به هیچ وجه نه تنها منعی برای ارائه خدمات به مناطق محروم و حاشیه ندارند بلکه مورد تأکید و اصرار اعضای کمیسیون و مسئولان دولتی است؛ ارائه خدمات در این مناطق در واقع یک ضرورت و نیاز مبرم است که باید صورت بگیرد.

منبع : خبرگزاری مهر