خرس زخمی در هوراند تلف شد

به گزارش سردبیر پرس، سیف الله حسن پور افزود: با گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده یک قلاده خرس قهوه‌ای در باغات روستای پشتو از توابع هوراند، مأموران اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان بلافاصله به محل عزیمت کرده و با این خرس حدود دوساله و به شدت زخمی که وضعیت مساعدی نداشت مواجه شدند. وی […]

به گزارش سردبیر پرس، سیف الله حسن پور افزود: با گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده یک قلاده خرس قهوه‌ای در باغات روستای پشتو از توابع هوراند، مأموران اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان بلافاصله به محل عزیمت کرده و با این خرس حدود دوساله و به شدت زخمی که وضعیت مساعدی نداشت مواجه شدند.
وی ادامه داد: این خرس با هماهنگی‌های سریع با دامپزشکی مستقر در شهرستان و به دلیل شدت جراحات و کمبود امکانات دامپزشکی در شهرستان هوراند بلافاصله به مرکز دامپزشکی شهرستان اهر منتقل شد تا تحت مداوا قرار گیرد که متأسفانه براساس تشخیص دامپزشک به علت شدت جراحات وارده و عفونی شدن جراحات و شکستگی‌های متعدد در نقاط مختلف بدن، تلف شد.
وی از مردم خواست ضمن رعایت احتیاط در رانندگی در مناطق طبیعی بکر، در صورت مشاهده گونه‌های مختلف حیات وحش در مناطق، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۴۰ به حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

منبع : مهر نیوز