خرید بیش از ۸۰ هزار تن برگ سبز چای/ ۷۷ درصد مطالبات پرداخت شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حبیب جهانساز صبح چهارشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به ادامه پرداخت مطالبات چایکاران شمال کشور، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت برگ سبز چای تاکنون بیش از ۸۰ هزار و ۸۳۴ تن برگ از چایکاران خریداری شده است. وی ارزش برگ‌های خریداری شده را ۶۸۰ میلیارد تومان عنوان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حبیب جهانساز صبح چهارشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به ادامه پرداخت مطالبات چایکاران شمال کشور، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت برگ سبز چای تاکنون بیش از ۸۰ هزار و ۸۳۴ تن برگ از چایکاران خریداری شده است.
وی ارزش برگ‌های خریداری شده را ۶۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تا به امروز ۵۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران به حساب آنها واریز شده است.
رئیس سازمان چای کشور این میزان را معادل ۷۷ درصد مطالبات چایکاران برشمرد و ادامه داد: تلاش شده تا مطالبات به موقع پرداخت شود.
جهانساز با اشاره به حمایت‌های دولت از چایکاران، تأکید کرد: باقی مانده مطالبات نیز به زودی به حساب چایکاران واریز می‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه از مجموع ۸۰ هزار تن برگ سبز برداشت شده ۶۶.۵ درصد برگ سبز از نوع درجه یک و مابقی از نوع درجه دو بوده است، اضافه کرد: تا امروز ۱۸ هزار و ۱۸۸ تن چای خشک در کارخانه‌های چایسازی گیلان و مازندران تولید شده است.

منبع : خبرگزاری مهر