خسارت سیلاب به ۲۸۴ مزرعه پرورش ماهی در کشور

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید حسین حسینی امروز پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به تولید یک میلیون و ۲۶۸ هزار تن آبزی در کشور اظهار داشت: از این میزان ۷۱۵ هزار تن از صید شمال و جنوب است. وی با بیان اینکه ۵۵۵ هزار تن از این […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید حسین حسینی امروز پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به تولید یک میلیون و ۲۶۸ هزار تن آبزی در کشور اظهار داشت: از این میزان ۷۱۵ هزار تن از صید شمال و جنوب است.
وی با بیان اینکه ۵۵۵ هزار تن از این میزان تولید نیز در حوزه آبزی پروری است عنوان کرد: در برنامه تحولی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی، تولید ۲.۶ میلیون تن آبزی در دستور کار است.
رئیس سازمان شیلات کشور با تاکید بر اینکه این امر با همت همه و همچنین مدیریت و تفکر جهادی محقق می‌شود تصریح کرد: همچنین ظرفیت‌های زیستی در این راستا نیز مهم است.
حسینی با اشاره به ظرفیت‌های زیستی در سواحل و همچنین در برخی از استان‌ها عنوان کرد: لرستان هم ظرفیت زیستی مطلوبی دارد و هم در این حوزه مردم همت و تلاش خوبی داشته اند.
وی با اشاره به فرصت شناسی در حوزه آبزی پروری استان لرستان بیان داشت: لرستان در این حوزه برند و الگو شده است.
رئیس سازمان شیلات کشور با اشاره به خسارت‌های سیلاب به حوزه آبزی پروری لرستان بیان داشت: متأسفانه شاهد خسارت سیلاب به ۹ استان کشور بودیم.
حسینی با بیان اینکه ۲۸۴ مزرعه پرورش ماهی در جریان سیلاب دچار خسارت شد که ۵۴ مورد از آنها مربوط به لرستان بوده است تصریح کرد: حدود هزار تن در این حوزه خسارت داشته ایم.
وی با اشاره به کمک و حمایت برای برگشت این مزارع پرورش ماهی به تولید بیان داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته در سطح وزارت جهاد کشاورزی، صدور «شیلات کار» متناظر با «دامدار کارت» است.

منبع : مهر نیوز