خسارت ۲۰۵ میلیارد تومانی سیلاب به شبکه راه‌های استان مرکزی

مهرداد جهانی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، با اشاره به خسارات سیلاب در راه‌های استان مرکزی اظهار کرد: میزان خسارت ناشی از سیل در شبکه راه‌های استان مرکزی ۲۰۵ میلیارد تومان بوده که بیشترین خرابی‌ها در شهرستان‌های محلات، خمین، اراک، فراهان و تفرش اعلام شده است. وی افزود: در شهرستان‌های ساوه، زرندیه، خنداب و […]

مهرداد جهانی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، با اشاره به خسارات سیلاب در راه‌های استان مرکزی اظهار کرد: میزان خسارت ناشی از سیل در شبکه راه‌های استان مرکزی ۲۰۵ میلیارد تومان بوده که بیشترین خرابی‌ها در شهرستان‌های محلات، خمین، اراک، فراهان و تفرش اعلام شده است.
وی افزود: در شهرستان‌های ساوه، زرندیه، خنداب و کمیجان خساراتی به راه‌ها وارد شده که موجب نشست راه و ترک خوردگی رویه آسفالتی شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: با انجام اقدامات پیشگیرانه پیش از وقوع سیلاب خسارت زیادی در پل‌ها و راه‌ها رخ نداد و در هنگام سیل انسداد مسیر نداشتیم اما خسارات وارده به گونه‌ای است که اگر مرمت نشوند در بارش‌های بعدی خسارات سنگینی را به ابنیه فنی راه‌ها وارد می‌کند.
جهانی با اشاره به تخریب راه‌های خاکی ناشی از سیلاب گفت: حدود ۷۵ کیلومتر از راه‌های خاکی نیز دچار تخریب و آب شکستگی شده که بیشترین میزان این خرابی در شهرستان تفرش رخ داده است.