خواهرخواندگی کرمان با بصره و بعلبک

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا کومساری صبح دوشنبه در جلسه شورای شهر کرمان اظهارداشت: بصره در عراق و بَعلبَک در لبنان شهرهایی هستند که در اولویت پیگیری برای خواهرخواندگی کرمان قرار دارند. کومساری افزود: بصره یکی از صنعتی‌ترین و اقتصادی‌ترین شهرهای عراق است که با شهر کرمان شباهت‌های زیادی دارد و شهری تاریخی است که […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا کومساری صبح دوشنبه در جلسه شورای شهر کرمان اظهارداشت: بصره در عراق و بَعلبَک در لبنان شهرهایی هستند که در اولویت پیگیری برای خواهرخواندگی کرمان قرار دارند.
کومساری افزود: بصره یکی از صنعتی‌ترین و اقتصادی‌ترین شهرهای عراق است که با شهر کرمان شباهت‌های زیادی دارد و شهری تاریخی است که مساجد و بناهای تاریخی زیادی دارد، جمعیت غالب آن شیعیان هستند و ارتباطات اقتصادی خیلی خوبی می‌توان بین کرمان و بصره برقرار کرد.
وی ادامه داد: شهر بعلبک نیز در لبنان هم از شهرهای تاریخی است و گردشگر و جاذبه‌های دیدنی فراوانی دارد، همچنین، بصره زادگاه شهید ابو مهدی المهندس و بعلبک زادگاه و مدفن شهید عباس موسوی مؤسس حزب‌الله است.
وی دربارهٔ دلیل در اولویت قرار دادن بصره و بعلبک برای خواهرخواندگی کرمان نیز توضیح داد: فضای شهر کرمان که شهری تاریخی و فرهنگی است، بعد از شهادت سردار سلیمانی به شهری زیارتی تبدیل‌شده است، با واقع‌شدن مزار سردار، کرمان به جهان شهر مقاومت یا پایتخت مقاومت شده است.
کومساری افزود: شکل گردشگری نیز تغییر کرده و از فضاهای تاریخی و طبیعی بیش‌تر به سمت زیارتی سوق داده‌شده است.