خودکفایی مددجویان منوط به اجرای طرح‌های اشتغالزایی است

رحیم علمی در گفت‌و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: بر اثر هدف‌گذاری انجام شده در بخش ارشق، در حوزه خودکفایی تلاش بر این است تا ۱۵۰ خانوار تحت حمایت این بخش به مرز خودکفایی برسند. وی تصریح کرد: بر اساس سهمیه ابلاغی تمام تلاش بر این است تا با ایجاد فرصت اشتغال و […]

رحیم علمی در گفت‌و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: بر اثر هدف‌گذاری انجام شده در بخش ارشق، در حوزه خودکفایی تلاش بر این است تا ۱۵۰ خانوار تحت حمایت این بخش به مرز خودکفایی برسند.
وی تصریح کرد: بر اساس سهمیه ابلاغی تمام تلاش بر این است تا با ایجاد فرصت اشتغال و رونق کسب و کار بتوانیم خانوارهای این منطقه را به شرایط درآمدی مناسب برسانیم تا روی پای خود ایستاده و از مستمری کمیته امداد بی‌نیاز شوند.
رئیس کمیته امداد بخش ارشق گفت: در سال‌جاری برنامه تحقق یافته در حوزه خودکفایی در این بخش ۱۷ نفر بوده که تلاش می‌کنیم تا پایان امسال به تمام تعهدات خود در این بخش عمل کنیم.
علمی خودکفایی را منوط به طرح‌های اشتغالزایی با رونق کسب و کار و فروش مطلوب محصولات تولید شده اعلام کرد و افزود: کمیته امداد برای خانواده‌های خودکفا شده به غیر از پرداخت مستمری، سایر خدمات حمایتی را انجام می‌دهد.
وی تعداد طرح‌های اشتغالزایی معرفی شده به بانک‌ها را در سال گذشته ۶۷ طرح اعلام کرد و ادامه داد: بخشی از این تسهیلات با همکاری بانک‌های عامل پرداخت شد تا فرصت کارآفرینی برای مددجویان تحت حمایت فراهم آید.
علمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۲۳ طرح اشتغالزایی نیز از ابتدای امسال به بانک‌ها معرفی شده که در ۶ ماهه اول امسال برای ۱۰ طرح از سوی بانک‌های عامل تسهیلات پرداخت شده است.
رئیس کمیته امداد بخش ارشق عمده طرح‌های کارآفرینی را برای مددجویان در حوزه دامداری، صنایع کوچک، خرد و کارگاهی و مجموعه‌های خدماتی اعلام کرد و گفت: با نظارتی که در فرآیند اجرای این طرح‌ها انجام می‌شود، با کمترین انحراف در پرداختی منابع و تسهیلات روبه‌رو هستیم.