دادستان تهران: اجرای کامل قانون بیمه کارگران ساختمانی در اولویت قرار گرفت

دادستان تهران گفت: پس از اعلام اعتراضات صنفی کارگران ساختمانی، جلسه‌ای با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و مدیران تأمین اجتماعی تشکیل شد و در جمع بندی نهایی، طی چهار بند مصوبات و دستورات لازم در خصوص حل چالش‌های ایجاد شده در بیمه کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد. به گزارش سردبیر پرس به نقل از قوه […]

دادستان تهران گفت: پس از اعلام اعتراضات صنفی کارگران ساختمانی، جلسه‌ای با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و مدیران تأمین اجتماعی تشکیل شد و در جمع بندی نهایی، طی چهار بند مصوبات و دستورات لازم در خصوص حل چالش‌های ایجاد شده در بیمه کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
به گزارش سردبیر پرس به نقل از قوه قضاییه، علی صالحی در این باره گفت: در این جلسه با دعوت از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی استان تهران، جهت بررسی مشکلات اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، دلایل عدم اجرای کامل این قانون بررسی و تذکرات لازم نیز جهت رفع محدودیت های اجرایی ارائه شد.
وی افزود: مقرر شد کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با همکاری خانه کارگر جمهوری اسلامی، فهرست اسامی کارگران ساختمانی استان را به اداره کل تأمین اجتماعی ارائه کنند و این مرجع با اعتبارسنجی و احراز صحت، نسبت به برقراری بیمه تأمین اجتماعی در مورد این قشر زحمت کش اقدام کند.
دادستان تهران اظهار کرد: با توجه به توافقات صورت گرفته، به مسئولان تأمین اجتماعی ابلاغ شد که در کمترین زمان ممکن کارگران ساختمانی شناسایی و هویت افرادی که بر خلاف واقع خود را کارگر ساختمانی معرفی می‌کنند نیز معلوم شود، تا صرفا کارگران ساختمانی واقعی از مزایای بیمه بهره مند شوند.
وی افزود: مصوب شد در جهت ساماندهی اعتراضات و جلوگیری از سردرگمی کارگران و حادثه دیدگان ناشی از کار، برای پیگیری مطالبات خود به معاونت تعهدات ادارات کل سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کنند.
صالحی با اشاره به مطالبات گسترده کارگران ساختمانی و تشکیلات صنفی حامی حقوق کار، گفت: لزوم اجرای کامل قانون بیمه کارگران ساختمانی از سوی سازمان تأمین اجتماعی جزو اولویت‌های این دادستانی در خصوص پیگیری حقوق عامه است.
وی افزود: کارگران ساختمانی از محروم ترین اقشار زحمت کش جامعه‌اند و دادستانی تهران در راستای حفظ حقوق عامه، پیگیر حقوق قانونی و مطالبات صنفی آن‌ها از دستگاه‌های متولی است.