داعش دکل های انتقال برق در دیالی عراق را هدف قرار داد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از بغداد الیوم، یک منبع امنیتی امروز چهارشنبه از قطع جریان برق در اکثر مناطق استان دیالی بر اثر انفجار دو دکل انتقال برق از ایران به دست تکفیریها خبر داد. عناصر گروه تروریستی داعش با بمب دو دکل انتقال برق از ایران را در اطراف منطقه اکباشی در […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از بغداد الیوم، یک منبع امنیتی امروز چهارشنبه از قطع جریان برق در اکثر مناطق استان دیالی بر اثر انفجار دو دکل انتقال برق از ایران به دست تکفیریها خبر داد.

عناصر گروه تروریستی داعش با بمب دو دکل انتقال برق از ایران را در اطراف منطقه اکباشی در ناحیه السعدیه (۶۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه) در استان دیالی منفجر کردند.

وی افزود: انفجار این دو دکل اصلی، برق مناطق گسترده ای در دیالی را قطع کرد.

دکل انتقال برق از ایران در دیالی عراق همواره هدف حمله قرار می گیرد که اکثرا توسط داعش انجام می شود و بحران کمبود برق به ویژه در تابستان را تشدید می کند.

گفتنی است عراق پایان تسلط گروه تروریستی داعش بر عراق را در دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد اما هنوز هسته های خفته و عناصر باقیمانده ای از این گروه تروریستی در مناطقی از استان های دیالی، کرکوک، صلاح الدین، بغداد، الانبار و برخی مناطق دیگر حضور و فعالیت دارند.

منبع : مهر نیوز