دامداران از چرای دام در مراتع در زمان بارندگی خودداری کنند

سیدعلی باقری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارندگی شدید طی روزهای چهارشنبه تا جمعه، احتمال بروز سیلاب، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی به ویژه در مناطق کوهستانی بسیار زیاد است. وی افزود: همه بهره برداران بخش منابع طبیعی به ویژه دامداران باغشهر مهریز باید نکات […]

سیدعلی باقری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارندگی شدید طی روزهای چهارشنبه تا جمعه، احتمال بروز سیلاب، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی به ویژه در مناطق کوهستانی بسیار زیاد است.
وی افزود: همه بهره برداران بخش منابع طبیعی به ویژه دامداران باغشهر مهریز باید نکات ایمنی برای جلوگیری از خسارات سیل را اجرایی کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی مهریز عنوان کرد: دامداران از چرای دام در طول مدت زمان بارندگی جداَ خودداری کنند.
وی ادامه داد: بهره برداران از منابع طبیعی نسبت به ایمن‌سازی مکان های نگهداری دام اطمینان حاصل و اقدام لازم را به عمل آورند.
باقری عنوان کرد: با توجه به احتمال رخداد رعد و برق شدید دامداران دام های خود را از ارتفاعات دور نگه دارند.
رئیس منابع طبیعی مهریز تصریح کرد: در زمینه جلوگیری از ورود سیلاب به اماکن دامی پیش بینی های لازم مانند تهیه گونی شن به عمل آید.
باقری اظهار داشت: از قرار گرفتن و اتراق در مسیر آبراهه های فصلی و مسیل ها حتی در شرایط عادی در مدت زمان وقوع بارندگی خوداری شود.
وی بیان کرد: دامداران و بهره بردارن حتماً نسبت به ذخیره سازی خوراک دام مورد نیاز اقدام لازم و ضروری را انجام دهند.

منبع : مهر نیوز