دانشگاه برای کاهش آسیب‌ها راهکارهای علمی و عملیاتی ارائه کند

به گزارش سردبیر پرس، سردار مرتضی کشکولی در دیدار با مسئولان دانشگاه لرستان و جمعی از اعضای هیئت علمی بسیجی دانشگاه گفت: خانواده، مدرسه و دانشگاه از ارکان مهم نظام تعلیم و تربیت هستند و به همین علت نقش دانشگاه به عنوان یکی از این ارکان، یک نقش اثرگذار و مهم است. وی بیان کرد: […]

به گزارش سردبیر پرس، سردار مرتضی کشکولی در دیدار با مسئولان دانشگاه لرستان و جمعی از اعضای هیئت علمی بسیجی دانشگاه گفت: خانواده، مدرسه و دانشگاه از ارکان مهم نظام تعلیم و تربیت هستند و به همین علت نقش دانشگاه به عنوان یکی از این ارکان، یک نقش اثرگذار و مهم است.
وی بیان کرد: نهاد دانشگاه و مجموعه نظام دانشگاهی باید با استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی، پژوهشگران و محققان، آسیب‌های مختلف در عرصه‌های مختلف را شناسایی کرده و برای کاهش آسیب‌ها و مشکلات، راهکارهای علمی و عملیاتی ارائه کنند.
سردار کشکولی افزود: کسب علم و دانش و علم‌آموزی از جمله فعالیت‌های مهم به نفع جامعه و کشور و آینده‌سازی است و همین موضوع، اهمیت جایگاه نهاد دانشگاه را نشان می‌دهد.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، تصریح کرد: توجه به مفاهیمی همچون وحدت، همدلی، روحیه برادری و تقویت فرهنگ کار برای پیشرفت در امور اهمیت دارد و این‌گونه مفاهیم را بایستی تقویت کرد و گسترش داد.

سردار کشکولی اعلام کرد سپاه این آمادگی را دارد که بر مبنای تقویت همکاری‌های مشترک در جهت کاهش مشکلات استان، اقدامات لازم را انجام بدهد.
دانشگاه لرستان دومین دانشگاهی که کلاس‌های خود را حضوری کرد
علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان هم گزارشی از وضعیت عملکردی دانشگاه لرستان ارائه و درباره تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی و کاربردی در معاونت‌های دانشگاه لرستان و هیئت‌های اندیشه‌ورز فرابخشی در جهت کاستن از مشکلات و چالش‌های استان، توضیحاتی ارائه کرد.
وی بیان کرد: دانشگاه لرستان بعد از دانشگاه تهران، دومین دانشگاهی در کشور بوده است که دقیقاً در تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ به‌صورت کامل و ۱۰۰ رصدی، همه کلاس‌های خود را حضوری برگزار کرده است.
نظری ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای ساماندهی نیروی انسانی و بهسازی، نوسازی و ساماندهی سراهای دانشجویی (خوابگاه‌ها) یادآور شد: با روحیه و مدیریت جهادی و تفکر بسیجی و استفاده از راهکارهای علمی و کاربردی، می‌توان نظام مسائل جامعه را کاهش داد.
بنابراین گزارش، در این دیدار صمیمی، اعضای حاضر در نشست، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را با تأکید بر تعامل بین دانشگاه و سپاه در جهت کمک کردن به کاهش مشکلات استان، بیان کردند.
همچنین سرهنگ ویسکرمی، جانشین سازمان بسیج اساتید استان لرستان نیز یک گزارش از فعالیت‌های سازمان بسیج اساتید استان لرستان ارائه کرد.

منبع : مهر نیوز