دبیرخانه احیای تالاب انزلی و رودخانه های زرجوب و گوهررود تشکیل شد

به گزارش سردبیر پرس، اسدالله عباسی به حضور میدانی رئیس‌جمهور و بازدید از وضعیت نامناسب رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب اشاره و اظهار کرد: تأکید حجت الاسلام رئیسی در جلسات مختلف سفر به گیلان به احیای تالاب بندرانزلی و این دو رودخانه ارزشمند، نشان از اهمیت بالا برای رفع این مشکل دارد. عباسی افزود: باید […]

به گزارش سردبیر پرس، اسدالله عباسی به حضور میدانی رئیس‌جمهور و بازدید از وضعیت نامناسب رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب اشاره و اظهار کرد: تأکید حجت الاسلام رئیسی در جلسات مختلف سفر به گیلان به احیای تالاب بندرانزلی و این دو رودخانه ارزشمند، نشان از اهمیت بالا برای رفع این مشکل دارد.

عباسی افزود: باید کارهای اساسی و اصولی در راستای رفع مشکلات این حوزه با تشکیل دبیرخانه کارگروه ویژه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: باید از ورود آلودگی به رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب که بخشی از آن به دلیل شیرابه‌های سراوان، شهرک‌های صنعتی، بیمارستان‌ها، فاضلاب خانگی مجتمع مسکن مهر و دیگر اماکن شهر رشت است، جلوگیری تا از این طریق تالاب انزلی نیز احیا شود.

عباسی گفت: احیای رودخانه‌ها نه تنها مشکلات زیست محیطی را مرتفع می‌کند بلکه در زمینه ارتقای حوزه سلامت، توسعه کشاورزی و گردشگری و اقتصاد گردشگری مؤثر است.

استاندار گیلان دستور تشکیل سریع دبیرخانه احیای تالاب انزلی و رودخانه‌های گوهررود و زرجوب را برای جمع بندی مسائل و مداومت تا حل اساسی مشکل را داد و بیان کرد: روز دوشنبه هفته جاری جلسه‌ای در راستای اجرای مصوبات سفر با حضور معاون اجرایی ریاست جمهوری در تهران برگزار می‌شود که قطعاً تصمیمات اثربخشی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: رفع این مشکل و معضل قدیمی، به طور قطع یک خدمت ماندگار برای مدیران انقلابی به یادگار خواهد گذاشت.

منبع : مهر نیوز