دبیرخانه کنگره ملی آیت الله جوادی آملی افتتاح شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه دبیرخانه کنگره ملی حضرت آیت الله العظمی علامه جوادی آملی با محوریت شهر سرخرود، ضمن تبریک هفته بسیج و میلاد حضرت زینب سلام الله، اظهار کرد: علامه آیت الله جوادی آملی متعلق به یک استان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه دبیرخانه کنگره ملی حضرت آیت الله العظمی علامه جوادی آملی با محوریت شهر سرخرود، ضمن تبریک هفته بسیج و میلاد حضرت زینب سلام الله، اظهار کرد: علامه آیت الله جوادی آملی متعلق به یک استان و شهرستان و بلکه کشور نیستند.
وی با اشاره به تعبیر حضرت علی (ع) افزود: شخصیت‌های بزرگ را آیندگان باید بشناسند و وظیفه همه ما تجلیل، تکریم و معرفی این مفاخر است تا ملت و جامعه با شناخت چنین مفاخری توفیق بهره‌گیری بیشتر از این شخصیت‌ها را داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به وجود شخصیت‌های علمی در شهر سرخرود، تاکید کرد: شخصیت‌های علمی و مقامات اجرایی در این شهر از فرزانگی و توانمندی برخوردارند و باید کنگره درخور و متناسب را برگزار کنند.
آیت الله لائینی گفت: علامه جوادی آملی آن قدر آثار علمی دارد و شاگردانی تربیت کرده که برای صاحبان قلم و پژوهشگران آثار و مقاله سخت نیست که به این کنگره مقاله ارسال کنند و می‌توانند در یک فرصت کوتاه‌تری مقاله به این دبیرخانه ارسال کنند.
این مسئول در پایان از همسر مکرمه آیت الله جوادی آملی که همراهی موافق و همراه بود و در پیشرفت ایشان تأثیرگذار بودند، یاد کرد.

منبع : مهر نیوز