درخشش نویسنده همدانی در جشنواره بین المللی ادبیات مقاوت لبنان

به گزارش سردبیر پرس، رقیه کریمی در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی مقاومت لبنان، با بیان اینکه «جایزه جهانی شهید سلیمانی» در سه بخش شعر، داستان کوتاه و رمان است گفت: امسال شرکت کنندگانی از ۱۳ کشور لبنان، سوریه، عراق، فلسطین، مصر، موریتانی، اردن، مراکش، ایران، لیبی، یمن، عربستان و الجزایر با ارسال آثار خود […]

به گزارش سردبیر پرس، رقیه کریمی در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی مقاومت لبنان، با بیان اینکه «جایزه جهانی شهید سلیمانی» در سه بخش شعر، داستان کوتاه و رمان است گفت: امسال شرکت کنندگانی از ۱۳ کشور لبنان، سوریه، عراق، فلسطین، مصر، موریتانی، اردن، مراکش، ایران، لیبی، یمن، عربستان و الجزایر با ارسال آثار خود در آن شرکت کرده‌اند.
این نویسنده همدانی در توضیح اثر شرکت داده خود در «جشنواره بین المللی ادبیات مقاوت لبنان» که در شهر بیروت برگزار شد، گفت: اسم داستان من «کابوس» است و ماجرای آن حکایت فردی داعشی است که بعد از شکست در عملیاتی در مسیر اربعین با شهید سلیمانی رو به رو می‌شود.
وی درباره این جشنواره تصریح کرد: تمرکز بر مسائل جهان عرب و موضوعات انسانی در راستای مبارزه با ظلم و اشغالگری و تحکیم تفکر مقاومت از اهداف اصلی جشنواره به حساب می‌آید و انتخاب آثار برتر با رعایت اصول حرفه‌ای توسط کارشناسان خبره انجام می‌شود.
نویسنده کتاب «هوای این روزهای من» ادامه داد: زبان جایزه، عربی بوده و برای اولین‌بار است که یک ایرانی بدون اینکه زبان مادری‌اش عربی باشد، این جایزه را دریافت کرده است.
گفتنی است؛ رقیه کریمی پیش از این آثاری در زمینه دفاع مقدس تألیف و منتشر کرده است که از جمله آن می‌توان به مجموعه داستان کوتاه عربی با عنوان «سلیمانی و جُرحی» (سلیمانی و زخم من)، مجموعه داستان کوتاه از دفاع مقدس و جنگ تحمیلی با عنوان «أرجوک لاتَمُت»، مجموعه داستان عربی «عند الساعه التاسعه الاربعا (ساعت یک ربع به نه)» و کتاب «پانصد صندلی خالی» اشاره کرد.
وی همچنین رتبه سوم جشنواره «سیده خوله» لبنان و مقام اول کشوری و دوم بین المللی جشنواره داستان کوتاه خاتم را در کارنامه خود دارد.