دروغ از عوامل انحطاط جامعه امروز است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان از ماه محرم به عنوان ماه حماسه و جهاد یاد کرد و افزود: بی‌تردید امر به معروف و نهی از منکر را باید روح کلی قیام سیدالشهدا (ع) قلمداد کرده و این فریضه مهم را در شرایط کنونی نیز به جا آوریم. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان از ماه محرم به عنوان ماه حماسه و جهاد یاد کرد و افزود: بی‌تردید امر به معروف و نهی از منکر را باید روح کلی قیام سیدالشهدا (ع) قلمداد کرده و این فریضه مهم را در شرایط کنونی نیز به جا آوریم.
وی با اشاره به اینکه در شرایط امروز اقتصادی ایجاب می‌کند که دستگیری از نیازمندان بیش از گذشته مورد توجه باشد، اظهار کرد: دستگیری از نیازمندان یکی از واجباتی است که در اسلام به آن تاکید شده و به همین خاطر مومنان خداجوی همواره تلاش می‌کنند تا با انجام چنین کارهایی، ایمان خود را به اشتراک بگذارند.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز باید نسبت به یکدیگر دلسوز بوده و کمک به هم‌نوع را در اولویت کارهای خود قرار دهیم، یادآور شد: فراموش نکنیم که یکی از بلایایی که امروز جامعه را فرا گرفته، مربوط به دروغ‌پردازی است؛ چرا که به کار بردن دروغ به معنای آن است که انسان لذت ایمان را به درستی درک نکرده است.
خاتمی خاطرنشان کرد: موضوع دروغ‌پردازی بیش از همه متوجه مسئولان است، به همین خاطر مسئولان نباید به مردم وعده‌های دروغین بدهند.
امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مسئله در ماه محرم، رعایت تقوا است، عنوان کرد: بالاتری معروفی که سراغ داریم، معروف حکومت عدل و بالاترین باطل نیز حکومت ظالم است.
وی از اخوت و برادری به عنوان نشانه‌های دین‌داری یاد کرد و افزود: یکی از واجبات جامعه اسلامی این است که انصاف در جامعه وجود داشته و با پررنگ شدن اعمال صالح، شاهد اصلاح دین در جامعه اسلامی باشیم.
خاتمی به سوء استفاده صاحبان قدرت از واژه حقوق بشر اشاره کرد و ادامه داد: هر جا که شاهد جنایات آمریکا و اسرائیل هستیم، سکوت مدعیان حقوق بشر نیز این جنایات را همراهی کرده است، بنابراین به جرأت می‌توان گفت که هیپ دینی به اندازه اسلام برای انسان کرامت قائل نیست.
وی با ابراز امیدواری از ریشه‌کن شدن ویروس منحوس کرونا گفت: امیدواریم با تحقق این امر، شاهد برگزاری باشکوه مراسم عزاداری در پایتخت شور و شعور حسینی باشیم.