در حال مذاکره با ترکمنستان برای عقد یک قرارداد گازی بزرگ هستیم

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار سردبیر پرس در خصوص شرایط قراردادها و تعاملات گازی ایران با ترکمنستان در آستانه زمستان، گفت: خوشبختانه قرارداد سوآپ گازی کشورمان با ترکمنستان برقرار است و برای عقد یک قرارداد گازی بزرگ‌تر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار سردبیر پرس در خصوص شرایط قراردادها و تعاملات گازی ایران با ترکمنستان در آستانه زمستان، گفت: خوشبختانه قرارداد سوآپ گازی کشورمان با ترکمنستان برقرار است و برای عقد یک قرارداد گازی بزرگ‌تر با این کشور در حال مذاکره هستیم و امیدواریم به نتیجه برسد.
وی در خصوص موضوع آلودگی هوا، اظهار داشت: خوشبختانه وزارت نفت در دولت سیزدهم کار کیفی‌سازی فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌ها جاری را شروع کرده و آن را انجام می‌دهیم. در این خصوص یکی دو ماه پیش بود که در اصفهان با حضور رئیس جمهور واحد تولید روزانه ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل یورو پنج را به بهره‌برداری رساندیم.
وی تاکید کرد: در سایر پالایشگاه‌های کشور هم بحث کیفی‌سازی را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم، هر چند محصولات پالایشگاه‌های ما استاندارد است اما در تلاش برای افزایش سقف این استانداردها هستیم.
در حال تکمیل

منبع : مهر نیوز