دستور رییس سازمان بازرسی برای پیگیری مطالبات پرستاران

به گزارش سردبیر پرس، ذبیح الله خدائیان، در جلسه شورای معاونین سازمان بازرسی با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب (س) به نقش اثرگذار ایشان در تبیین واقعه کربلا و ثبت این وقایع در تاریخ پرداخت. وی با تبریک و خدا قوت به پرستاران عزیز در سراسر کشور از آنان به عنوان قشر زحمت کش و […]

به گزارش سردبیر پرس، ذبیح الله خدائیان، در جلسه شورای معاونین سازمان بازرسی با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب (س) به نقش اثرگذار ایشان در تبیین واقعه کربلا و ثبت این وقایع در تاریخ پرداخت.
وی با تبریک و خدا قوت به پرستاران عزیز در سراسر کشور از آنان به عنوان قشر زحمت کش و مفید جامعه یاد کرد و با اشاره به نقش آفرینی پرستاران در دوران کرونا، تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه به سازمان بازرسی در رفع مشکلات پرستاران را مورد توجه قرار داد.
خدائیان با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور در راستای دستور رئیس قوه قضائیه اقدامات تأثیرگذاری انجام داده است، به معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی مأموریت داد که پیگیری مطالبات محقق نشده پرستاران را در دستور کار قرار دهد.
بنابراین گزارش، پیگیری از سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی برای شروع محاسبه عملکرد پرستاران و پرداخت به آنان بر اساس قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و اجرایی شدن آن از ابتدای سال ۱۴۰۱، تأکید بر به روزرسانی مدل طراحی شده جهت پرداخت به پرستاران در سیستم‌های HIS بیمارستان‌ها توسط وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌ها و فراهم کردن امکان محاسبه میزان عملکرد هر پرستار بر اساس کارکرد واقعی، پیگیری اصلاح دستورالعمل پرداخت و اختصاص درصد مشخصی از سرانه سلامت جهت پرداخت‌های مرتبط با قانون تعرفه‌گذاری پرستاری از جمله اقدامات سازمان بازرسی در جهت تحقق مطالبات جامعه پرستاری بوده است.

منبع : مهر نیوز