دشمنان از استقلال و عزت نیروهای مسلح واهمه و ترس دارند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله سید احمد خاتمی امروز سه شنبه در جمع فرماندهان، مدیران، کارکنان و روحانیون عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان اظهار داشت: شهدا همیشه درس‌های بزرگی به مردم داده‌اند که مهم‌ترین آن نیز در کنار ولایت‌فقیه بودن است. لرستان پیشگام در مبارزه با طاغوت وی با بیان اینکه انقلاب برای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله سید احمد خاتمی امروز سه شنبه در جمع فرماندهان، مدیران، کارکنان و روحانیون عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان اظهار داشت: شهدا همیشه درس‌های بزرگی به مردم داده‌اند که مهم‌ترین آن نیز در کنار ولایت‌فقیه بودن است.
لرستان پیشگام در مبارزه با طاغوت
وی با بیان اینکه انقلاب برای تداومش نیاز به دو فرهنگ دارد و فرهنگ اول را فرهنگ مقاومت دانست و گفت: اگر بر فرهنگ مقاومت پافشاری کنیم، کید دشمنان بی ثمر خواهد شد و در واقع فرهنگ مقاومت آب حیات انقلاب اسلامی است و انقلاب با این فرهنگ ماندگار می‌شود.
امام جمعه موقت تهران، فرهنگ شهادت را سرچشمه همه خوبی‌ها دانست و اینکه شهدا هزینه‌های انقلاب اسلامی را به جان خریدند، تاکید کرد: انسان‌های ایثارگر مثل شهدای نیروی انتظامی در طول تاریخ پای دین ایستادند، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، هزینه دادند، هیچ دوره‌ای نداریم که دین مداری بدون هزینه بوده باشد، کسانی که هزینه را پرداخت کردند عزیز دنیا و آخرت شدند.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به تجلیل از مردم و مفاخر علمی آن پرداخت و بیان داشت: استان لرستان برای خودش مفاخری چون حجت الاسلام روح الله کمالوند دارد و این مفاخر استان لرستان برای خودش کم نظیر است.
وی افزود: تنها استانی که کل اقوام و طوایف آن شیعه و محب امام علی (ع) هستند استان لرستان است و هیچ مبالغه نیست که بگوییم استان لرستان خانه اهل بیت است.
امام جمعه موقت تهران هم چنین استان لرستان را پیشگام در مبارزه با طاغوت و پیروزی انقلاب اسلامی دانست.
ایجاد ناامنی اولین سنگ اندازی دشمنان در راه پیشرفت ملت است
آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه نیروی انتظامی در کشور اشاره کرد و گفت: امروز کارکنان فرماندهی کل نیروی انتظامی نیروی محبوبی هستند و مردم از عمق جان کارکنان خدوم این مجموعه خدمتگزار را دوست دارند و قدردان زحمات شما کارکنان نیروی انتظامی هستند و در همه مأموریت‌ها این نیرو را همراهی می‌کند.
وی بیان داشت: با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل نیروهای مسلح ما به معنای واقعی کلمه به استقلال و عزت معنوی رسیدند و چنین چیزی قبل از انقلاب برای نیروی مسلح ما نبوده است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: امروز دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی از این دو شاخصه مهم در نیروهای مسلح یعنی استقلال و عزت، واهمه و ترس دارند.
وی در ادامه افزود: خدا را شاهد می‌گیرم و تملق نمی گویم، پاک‌ترین و منظم ترین نیروهای کشور در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی، بیان داشت: عملکرد کارکنان عزیز نیروی انتظامی باید در شأن جمهوری اسلامی ایران باشد که خوشبختانه این نیرو در مأموریت‌های خود ثابت کرده است که می‌تواند با حسن عمل و اقتدار لازم در مأموریت‌های خورد شأن جمهوری اسلامی که مایه مباهات و افتخار هست را حفظ کند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، ایجاد ناامنی را اولین سنگ اندازی دشمنان در راه پیشرفت ملت دانست و گفت: اولین کاری که دشمنان برای سنگ اندازی در این راه انجام دادن ایجاد ناامنی بود یعنی مرزهای ما را در اوایل انقلاب ناامن کردند، این نکته خیلی اساسی و مهمی بود، همان دشمنانی که انقلاب علیه آنها بود، همان قدرت‌هایی که سعی کرده بودند نگذارند این انقلاب پیروز شود می‌بینیم بعد از آنکه انقلاب پیروز شد، برای مقابله با آن از حربه ایجاد نا امنی علیه این ملت و این انقلاب استفاده کردند، ولی با همت جوانان این مملکت و دل‌های پاک و با ایمان مردم این کشور که در پشت جبهه‌ها کانون همت را گرم نگه می‌داشتند توانستند بر تمام توطئه‌های دشمن فائق آیند، به رژیم مهاجم و به همه پشتیبانانش تودهنی بزنند، ملت ایران را به عنوان قهرمان این برهه در مقابل چشم جهانیان قرار دهند و امنیت را به عنوان بزرگترین نعمت به این مملکت برگردانند.
اعتماد مردم به پلیس
آیت الله خاتمی ادامه داد: امنیت نخستین و مهم‌ترین شرط یک زندگی سالم اجتماعی است، در دین اسلام نیز امنیت از اهمیت زیادی برخوردار است حتی حضرت ابراهیم (ع) هنگام بنای کعبه نخستین چیزی را که از خدا برای آن سرزمین طلب کرد نعمت امنیت بود، از طرف دیگر دومین هدف پیامبران بعد از تبشیر و انذار ایجاد امنیت و نظم عمومی از طریق رفع اختلاف بر مبنای کتاب الهی است که در سوره بقره آیه ۲۱۳ به آن اشاره شده است.
وی در ادامه سخنان خود به اهمیت رفتار، امانت داری، سلامت نفس، صداقت و … در درون فراجا اشاره کرد و افزود: کارکنان نیروی انتظامی با رفتار، امانت داری، سلامت و صداقت اخلاقی عملی خود که در شأن پلیس در تراز انقلاب اسلامی است این اطمینان و اعتماد را از خود در درد دل مردم به وجود آورده تا مردم احساس آرامش کنند و ببینند کارکنان این نهاد مقدس و کارآمد با انجام صحیح وظایف خود می‌تواند آنچه را که از آنها متوقع است به معنای واقعی تحقق ببخشند.
امام جمعه موقت تهران از فرماندهی و رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان لرستان که زمینه حضور وی را در جمع فرماندهان، مدیران و کارکنان را مهیا کردند تقدیر و تشکر کرد.

منبع : مهر نیوز