دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هستند

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز یک شنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وی، تاکید کرد: باید توجه بیشتری به مسائل فرهنگی شود تا در برابر هجمه‌های فرهنگی سربلند و پیروز میدان باشیم. وی با بیان اینکه باید برای رفع مشکل موازی کاری در حوزه فرهنگ، تدبیری […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز یک شنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وی، تاکید کرد: باید توجه بیشتری به مسائل فرهنگی شود تا در برابر هجمه‌های فرهنگی سربلند و پیروز میدان باشیم.
وی با بیان اینکه باید برای رفع مشکل موازی کاری در حوزه فرهنگ، تدبیری اندیشیده شود، افزود: فعالیت‌های و سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در امور قرآنی برای ثمربخشی بیشتر نیازمند همگرایی نهادهای متولی است و در این حوزه باید از موازی‌کاری پرهیز شده و هماهنگی بیشتری وجود داشته باشد.
آل هاشم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مساله فرهنگ عنوان کرد: مقام معظم رهبری ضرورت فرهنگ برای جامعه را به مثابه ضرورت هوا برای تنفس می‌دانند و این امر نشان دهنده توجه ویژه ایشان به مسئله فرهنگ است.
وی با اشاره به مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ در ایام شیوع کرونا و آسیب‌های وارد شده به این حوزه اظهار کرد: امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهتمام و تدبیر شایسته این شرایط را سامان بخشیده و زمینه بهبود اوضاع کسب و کارهای فرهنگی را فراهم آورد.
امام جمعه تبریز همچنین خواستار حمایت بیش از پیش از نویسندگان و هنرمندان استان شد و بر لزوم بازنگری به برخی مشکلات حوزه فرهنگ، هنر و رسانه همچون حل مشکل بیمه هنرمندان، حل مشکلات حوزه چاپ کتاب، تقویت روزنامه‌های محلی و ایجاد نمایشگاه‌های دائمی کتاب تاکید کرد.
آل هاشم همچنین به اهمیت و تأثیر اقدامات فرهنگی تاکید و اضافه کرد: تمام اقدامات نهادها و سازمان‌های مختلف باید پیوست فرهنگی داشته باشد.
وی با اشاره به برگزاری مرتب جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان گفت: استان آذربایجان شرقی در ارائه برش استانی مهندسی نقشه فرهنگی و بومی سازی آن جزو استان‌های پیشتاز در سطح کشور است.

منبع : مهر نیوز