دعوت برای مشارکت/ سازوکار ورود اصلاح طلبان به انتخابات اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی در بیانیه ای درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به همه آحاد ملت بویژه اصلاح طلبان ایران اسلامی توصیه می‌کنیم با مشارکت جدی و مؤثر در انتخابات دوم اسفند به مانند گذشته نسبت به استیفاء حق و وظیفه خود در […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی در بیانیه ای درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به همه آحاد ملت بویژه اصلاح طلبان ایران اسلامی توصیه می‌کنیم با مشارکت جدی و مؤثر در انتخابات دوم اسفند به مانند گذشته نسبت به استیفاء حق و وظیفه خود در شکل گیری مجدد مجلس شورای اسلامی و نا امید کردن بد خواهان از هیچ کوششی دریغ نکنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و چهل و یکمین سالگرد استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را تبریک عرض می‌کنیم.

یاد شهدای گرانقدر را گرامی داشته و در مقابل خانواده‌های این عزیزان و جامعه ایثارگران سرتعظیم فرود می‌آوریم.

اکنون که در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم ضمن دعوت از عموم مردم عزیز جهت شرکت پر شور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نکات زیر را به استحضار می‌رسانیم:

١- به همه آحاد ملت بویژه اصلاح طلبان ایران اسلامی توصیه می‌کنیم با مشارکت جدی و مؤثر در انتخابات دوم اسفند به مانند گذشته نسبت به استیفاء حق و وظیفه خود در شکل گیری مجدد مجلس شورای اسلامی و نا امید کردن بد خواهان از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

٢- به باور ما صندوق رأی علی‌رغم کاستی‌های فرارو، تنها راه اصلاح امور کشور و تأمین کننده استقلال، توسعه همه جانبه و رفع تهدیدات گوناگون علیه کشور و منافع و امنیت ملی است.

٣- شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی به نمایندگی احزاب و سایر ظرفیت‌های این جریان ریشه دار انقلاب، از مدت‌ها قبل با صرف صدها ساعت نفر وقت کارشناسی، تشکیل ۳۳ نشست عمومی، تشکیل کارگروه‌ها و تعیین راهبردها، سیاست‌ها، شاخص‌ها و فعال کردن ستاد مرکزی انتخابات، از همه توان و توشه خویش برای نقش آفرینی مؤثر و کارامد در این عرصه استفاده می‌کند.

۴- بر اساس نتایج کنونی برآمده از فرایند بررسی و رسیدگی به صلاحیت نامزدهای اصلاح طلب حوزه‌های انتخابیه از سوی هیأت‌های اجرایی، نظارت و شورای محترم نگهبان، متأسفانه عمده دبیران کل احزاب و چهره‌های نام آور ما در اکثر حوزه‌های انتخابیه بگونه ای رد صلاحیت شده اند که امکان حضور کاندیداهای این جبهه بصورت کامل در سطح ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور فراهم نیست و امکان رقابت عادلانه برای جریان ریشه‌دار اصلاح طلب میسر نمی‌باشد.

۵- در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلام شهر، شمیرانات و پردیس، عمده‌ی ظرفیت و فرصت حضور احزاب و شخصیت‌های نام آشنا از این جبهه گرفته شده است. با این شرایط هرگونه تصمیم احزاب عضو که امکان رقابت حداقلی در این حوزه برای آنان باقیمانده است مورد احترام بوده و حق قانونی آنهاست تا با نام و عنوان خود از کاندیدای مورد نظر خود حمایت نمایند.

۶- در اجرای راهبرد مصوب مبنی بر معرفی نامزدهای واجد معیارهای مصوب شورای عالی در سایر نقاط کشور، از شوراهای اصلاح طلبان استان‌ها تقاضای می‌کنیم متناسب با واقعیات صحنه‌های رقابت، راسا و بصورت اقتضایی نسبت به معرفی نامزدها و کمک به حضور پررنگ مردم در رویداد مهم انتخاباتی پیش رو نهایت سعی و تلاش خود را مبذول دارند.

بدیهی است نامزدهای معرفی شده توسط شوراهای استانی مورد حمایت شورای عالی خواهند بود.

شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی