دفاعی بازی کردن تیم ملی را قبول ندارم/ ازبکستان شرایط خوبی دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آنتونیو مانیکونه در نشست خبری قبل از بازی تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان در هفته دوم مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ گفت: ابتدا باید بگویم آقای قلعه نویی به دلیل بیماری و دردی که احساس کردند در این نشست حضور ندارند. مربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص نحوه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آنتونیو مانیکونه در نشست خبری قبل از بازی تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان در هفته دوم مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ گفت: ابتدا باید بگویم آقای قلعه نویی به دلیل بیماری و دردی که احساس کردند در این نشست حضور ندارند.
مربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص نحوه بازی حریف فردای این تیم افزود: درباره بازی ازبک ها هم باید بگویم ما می‌دانیم ازبکستان تیم خیلی خوبی است. بازیکنان خیلی خوبی دارد. فکر می‌کنم بازی تیمی خیلی خوبی انجام می‌دهند و عملکرد تیمی خوبی دارند.
مانیکونه در پاسخ به سوال خبرنگار ازبکی مبنی بر تفاوت این دیدار با فینال کافا که حدود چهار ماه پیش برگزار شد، تاکید کرد: آن موقع هم خیلی خوب بود. ازبکستان بازی خیلی خوبی بازی می‌کند. من می‌دانم این تیم از سرکو کاتانچ که مربی خیلی خوبی است بهره می‌برد. تیم‌های او همیشه بازی‌های خیلی خوبی انجام می‌دهند. من امیدوارم هستم خیلی خوب بازی کنیم.
او ضمن مخالفت با نظر خبرنگار دیگری مبنی بر نحوه بازی تدافعی تیم ملی ایران یادآور شد: من موافق این ایده نیستم چون‌که ۹ بازی متوالی را با گل‌های زیادی بردیم. همیشه از توانایی‌های هجومی خودمان استفاده می‌کنیم. این فوتبال است و نمی‌شود فقط دفاع یا حمله کرد. تاکتیک‌های مختلفی برگزار می‌شود. بازیکنان ما می‌توانند تاکتیک‌های زیادی که داریم را در زمین پیاده کنند.
دستیار ایتالیایی قلعه نویی در تیم ملی ایران درباره احتمال غیبت امیر قلعه نویی یادآور شد: نه. او مشکلی برای حضور در بازی فردا نخواهد داشت.
مانیکونه درباره تأثیر مصدومیت علیرضا جهانبخش برای این دیدار گفت: او مصدوم شد و شرایط مناسبی نداشت. او یکی از بازیکنان تأثیرگذار است که امیدوارم به زودی خوب شود.
مانیکونه در خصوص اینکه تعارف های همیشگی فوتبالیست ها و مربیان تیم ملی ایران از فوتبال ازبکستان تا چه اندازه واقعی است گفت: من در تایلند بودم و به یاد دارم که مربیان زیادی از استرالیا و انگلیس در آنجا کار می کردند. من یک ایتالیایی هستم. مثلا در ایتالیا می گویند ما به فینال لیگ قهرمانان می رویم و نیازی به جام جهانی نداریم. 
او ادامه داد: می دانید که تیم های آسیایی بازیکنان بسیار خوبی دارند، بازیکنان زیادی دارند. الهلال در آزادی با ستاره هایش جنگید و پیروز شد. این فوتبال است و باید تلاش کرد و جنگید