دمای هوای آذربایجان غربی ۱۰ درجه کاهش می یابد

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه با نفوذ جبهه هوای سرد سامانه بارشی از روز جمعه به شکل برف در استان فعال شده است، افزود: با آغاز روند کاهش دما و بارش برف احتمال لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، آبگرفتگی معابر، کولاک برف در جاده‌ها پیش بینی می‌شود. صابری اضافه کرد: […]

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه با نفوذ جبهه هوای سرد سامانه بارشی از روز جمعه به شکل برف در استان فعال شده است، افزود: با آغاز روند کاهش دما و بارش برف احتمال لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، آبگرفتگی معابر، کولاک برف در جاده‌ها پیش بینی می‌شود.

صابری اضافه کرد: با نفوذ جبهه سرد سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز ضمن کاهش تدریجی دما در منطقه، غالب بارش‌ها در سطح استان به شکل برف پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته در اغلب نقاط آذربایجان غربی بارش‌ها وجود داشته است و شهرستان‌های تکاب، چالدران، شوط و چایپاره به ترتیب با ۲۸، ۱۴، ۱۳ و ۱۳ میلیمتر پربارش ترین شهرهای استان بود.

صابری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته سردشت و بوکان گرم‌ترین شهرهای استان با دمای مثبت هفت درجه سانتی گراد و چالدران سردترین شهر با منفی ۱۲ درجه سانتی گراد بوده است.

وی گفت: بر اساس نقشه‌های پیش بینی از جمعه تا اواسط هفته بعد سامانه بارشی در استان تقویت شده و بارش‌های قابل توجه برف و باران در استان خواهد بارید که بیشتر به شکل برف است.

منبع : مهر نیوز