دهه فجر فرصتی برای تبیین گفتمان جهاد امیدآفرینی در جامعه است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار ظهر دوشنبه در گردهمایی مدیران ادارات این نهاد که به صورت مجازی در استان برگزار شد، با گرامیداشت دهه فجر با اظهار اینکه دوران استبداد کهنه گذشت و جهان دچار استبداد نو و جدیدی است، افزود: استبداد امروز در حوزه اطلاعاتی بوده که در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار ظهر دوشنبه در گردهمایی مدیران ادارات این نهاد که به صورت مجازی در استان برگزار شد، با گرامیداشت دهه فجر با اظهار اینکه دوران استبداد کهنه گذشت و جهان دچار استبداد نو و جدیدی است، افزود: استبداد امروز در حوزه اطلاعاتی بوده که در دنیا فراگیر شده است و با سیطره فضای مجازی در واقع در دوران استبداد جدید و اطلاعاتی به سر می بریم.
وی ادامه داد: این مدل جدید از استبداد درصدد تغییر رویکردهای شناختی جوامع اسلامی و این همان جنگ‌های ترکیبی ادراکی و روایی است که شناخت بشریت را مورد هجمه قرار داده و به دنبال آن است که ما را دچار یکسری خطاهای شناختی و ادراکی کند و نتوانیم از آنچه که جزو سرمایه‌های اجتماعی یک ملت محسوب می‌شود، دفاع کنیم.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد امید آفرینی، خاطر نشان کرد: دهه فجر فرصتی برای ارائه دستاوردهای کم نظیر انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف و تبیین گفتمان امید در جامعه است.
وی ادامه داد: وقتی ما سرمایه‌های خود و سرمایه اجتماعی که با نهضت حضرت امام راحل ایجاد شد را فراموش کنیم و حافظه تاریخی ما محو، پاک و ضعیف شود، در شناخت اسلام و تحلیل شرایط منطقه دچار مشکل خواهیم شد.
حجت الاسلام شریف تبار با اشاره به اقدامات حضرت امام (ره)، براندازی و از بین بردن نظام سلطنت موروثی و جایگزینی نظام مبتنی بر اسلام که در رأس آن ولایت مطلقه فقیه قرار دارد، را از جمله اقدامات برشمرد و گفت: این مدلی است که از صدر اسلام آرزوی ائمه معصومین بود و با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان به برنامه‌های دهه فجر در کمیته‌های انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های دینی و همچنین کمیته قرآن اشاره و بر لزوم برگزاری همه برنامه‌ها در این دهه تاکید کرد.

منبع : مهر نیوز