دوره های آموزشی تحول دیجیتالی برگزار می شود

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، گفت: با انتقال دانشکده پست و مخابرات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز آموزش مهارتهای تحول دیجیتال در ذیل این پژوهشگاه شکل گرفت. وی با بیان اینکه برنامه سال ۱۴۰۰ این مرکز تمرکز بر برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت است، از برگزاری دوره‌های تخصصی تحول […]

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، گفت: با انتقال دانشکده پست و مخابرات به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز آموزش مهارتهای تحول دیجیتال در ذیل این پژوهشگاه شکل گرفت.
وی با بیان اینکه برنامه سال ۱۴۰۰ این مرکز تمرکز بر برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت است، از برگزاری دوره‌های تخصصی تحول دیجیتال برای کارمندان وزارت ارتباطات خبر داد و گفت: این دوره‌ها برای بخش خصوصی حوزه ICT نیز برگزار می‌شود و هدف آن تخصصی‌تر کردن آموزش در حوزه تحول دیجیتال است.
عباسی شاهکوه ادامه داد: با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پروژه‌ای تحت عنوان «نیازمندی به مهارت‌های مهم فناوری‌های آینده» تدوین شده است. به این معنی که در آینده نزدیک چه فناوری‌هایی شکل می‌گیرد و چه مهارت‌هایی برای استفاده از این فناوری‌ها نیاز است.
وی گفت: فناوری‌هایی مانند اینترنت اشیا، نسل پنجم ارتباطات (۵G)، هوش مصنوعی، برنامه نویسی، بیگ دیتا و دیتا آنالیتیک از جمله فناوری‌هایی است که نیاز به مهارت افزایی در آنها ضروری است و از این رو این دوره‌ها را در پژوهشگاه ICT برگزار می‌کنیم.
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های تحول دیجیتالی گفت: مطابق با چارچوب‌ها و روال‌ها، این مهارت‌ها را برای ایجاد تحول دیجیتال در کشور توسعه خواهیم داد.