دور جدید مذاکرات ایران و عربستان پنجشنبه گذشته در عراق برگزار شد

به گزارش سردبیر پرس، خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از منبعی دیپلماتیک خبر داد که پنجمین دور مذاکرات عربستان و ایران روز پنجشنبه در پایتخت عراق با حضور نماینده‌ای از دولت عراق برگزار شده است. اسپوتنیک به نقل از این منبع گفت که فضای این جلسه «بسیار مثبت» بوده است. در این گزارش گفته شده […]

به گزارش سردبیر پرس، خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از منبعی دیپلماتیک خبر داد که پنجمین دور مذاکرات عربستان و ایران روز پنجشنبه در پایتخت عراق با حضور نماینده‌ای از دولت عراق برگزار شده است.
اسپوتنیک به نقل از این منبع گفت که فضای این جلسه «بسیار مثبت» بوده است.
در این گزارش گفته شده که در این گفت‌وگوها علاوه بر پرونده روابط دوجانبه و امنیت منطقه خلیج فارس، درباره مسائل منطقه‌ای نیز گفت‌وگو شده است شده است.
پیشتر وزیر خارجه عراق درباره مذاکرات ایران و عربستان سعودی ابراز امیدواری کرده بود که به‌زودی دور جدید گفت‌وگوهای دو کشور به میزبانی بغداد برگزار خواهد شد. «فواد حسین» در نشست مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان در تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مشخص است که دور بعدی مذاکرات ایران و عربستان چه زمانی در بغداد برگزار می‌شود و آیا زمان آن تعیین شده است، گفته بود: امیدواریم دور بعدی این گفت‌وگوها به زودی برگزار شود.
تاکنون چندین دور مذاکره از فروردین سال گذشته میان تهران و ریاض به میزبانی بغداد برگزار شده است.

منبع : مهر نیوز