دولت انقلابی، فرهنگ را پیش زمینه تحقق پیشرفت می‌داند

به گزارش سردبیر پرس، هفتصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه شنبه ۲۷ دی به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری سیدمجید امامی برگزار شد. اسماعیلی در ابتدای این جلسه گفت: منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف، فرهنگ پایه است و بر همین […]

به گزارش سردبیر پرس، هفتصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه شنبه ۲۷ دی به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری سیدمجید امامی برگزار شد.
اسماعیلی در ابتدای این جلسه گفت: منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف، فرهنگ پایه است و بر همین اساس دولت انقلابی، حوزه فرهنگ را هم عرض اقتصاد و سیاست و امنیت تلقی نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه دولت مردمی نگاهی اصیل به حوزه فرهنگ دارد، گفت: دولت انقلابی، فرهنگ را پیش زمینه تحقق پیشرفت تمامی حوزه‌ها تلقی می‌کند که در عرض هیچ حوزه‌ای نیست بلکه حوزه فرهنگ کنار همه حوزه‌ها قرار دارد تا اسباب رشد و تعالی عرصه‌های مختلف را فراهم کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان سخنانش گفت: طی دهه‌های گذشته با نگاه بخشی به حوزه فرهنگ دچار عقب ماندگی‌های جدی شده‌ایم که مدیریت فرهنگی دولت مردمی در پی جبران این عقب ماندگی‌ها است.