دولت برای مدیریت و حل مشکلات اقتصاد متکی به نفت برنامه‌ریزی کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک با تاکید بر نقش دولت در شکوفایی اقتصادی، عنوان کرد: در روزهای گذشته ۳۰۰ میلیون دلار محصولات کشاورزی از ایران به روسیه صادر شد اما برای هر کدام از آن محصولات ایراداتی وارد کردند و صادرات این حوزه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک با تاکید بر نقش دولت در شکوفایی اقتصادی، عنوان کرد: در روزهای گذشته ۳۰۰ میلیون دلار محصولات کشاورزی از ایران به روسیه صادر شد اما برای هر کدام از آن محصولات ایراداتی وارد کردند و صادرات این حوزه را به چالش کشیدند، بنابراین باید با استفاده از تکنولوژی و فناوری روز دنیا، صادرات محصولات نهایی و فرآوری شده در دستور کار باشد.
وی ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور و به خصوص صادرات محصولات ایرانی به دلیل دشمنی‌ها و مسائل سیاسی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه نظام پرداختی کشور باید بر اساس معیارهای کارشناسی، فنی، تأثیرگذاری افراد در اقتصاد، بهره‌وری و در نهایت عدالت استوار باشد، عنوان کرد: عزم و اراده و ایمان به خدا رمز موفقیت ملت ایران در صحنه‌های مختلف بوده است.
خطیب نماز جمعه اراک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ۱۹ دی‌ماه سال جاری، تصریح کرد: ایشان در این سخنرانی نسبت به غیرت دینی و اراده ملت تاکید ویژه داشتند.
دری نجف آبادی گفت: رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی از حمایت کشورهای مختلف جهان برخوردار بود و با مدرن‌ترین تجهیزات نظامی با ما وارد جنگ شد در صورتی که رزمندگان اسلام از کمترین امکانات رزمی نیز برخوردار نبودند اما با عزم و اراده و ایمان به خدا توانستند دشمن را از خاک میهن بیرون کنند.
وی ادامه داد: برخورداری از نیروهای مسلح قدرتمند را از مؤلفه‌های مهم اقتدار هر کشور است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اسرائیلی‌ها هر روز با حمایت‌های آمریکا برای جمهوری اسلامی خط و نشان و می‌کشند اما بنابر اظهارات بسیاری از صاحب‌نظران در برابر ملت ایران حرفی برای گفتن ندارند، چرا که حامی و پشتیبان ملت ایران آرمان‌های والای اسلامی و انقلابی و جبهه ما عزت و شرف است‌.
خطیب نماز جمعه اراک در ادامه با اشاره به نقش نیروهای مسلح در امنیت و اقتدار کشور، بیان کرد: نیروهای مسلح، انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی با وجود این دشمنان خونخوار باید هر روز قدرت دفاعی خود را تقویت کرده و هر لحظه برای دفاع از کیان ایران، اسلام و انقلاب اسلامی آمادگی کامل داشته باشند.
وی قدرت اقتصادی را از دیگر مؤلفه‌های اقتدار و عزت هر کشور دانست و در ادامه گفت: اقتصاد متکی به نفت و وجود برخی عناصر ناصالح مهمترین مشکلات اقتصاد کشورمان است که از دولت سیزدهم انتظار می‌رود برای مدیریت و حل این مشکلات برنامه‌ریزی‌های کاربردی تدوین کند.
دری نجف آبادی در پایان بیان کرد: اقتصاد متکی به فروش نفت از سال‌های گذشته کشور را با چالش مواجه کرده و همواره برای فروش آن دچار مشکلات و چالش‌هایی هستیم در صورتی که اگر به جای فروش نفت خام برای فروش محصولات نهایی و فرآوری شده برنامه‌ریزی می‌شد اکنون نه تنها مشکلات اقتصادی در کشور وجود نداشت بلکه اقتصاد ایران یکی از قدرت‌های دنیا محسوب می‌شد.

منبع : مهر نیوز