دولت سیزدهم فرصت خوبی برای احیای امر به معروف پدید آورده است

به گزارش سردبیر پرس، آیت‌الله سید محمد سعیدی در نشست قرارگاه ۱۹ دی اظهار داشت: نوع نگاه ما به کارهایی که انجام می‌دهیم مهم است و اگر نگاه ما در مساله امر به معروف و نهی از منکر مانند نگاه یک طبیب باشد که می‌خواهد مخاطب خود را احیا کند تأثیر بیشتری خواهد داشت. عضو […]

به گزارش سردبیر پرس، آیت‌الله سید محمد سعیدی در نشست قرارگاه ۱۹ دی اظهار داشت: نوع نگاه ما به کارهایی که انجام می‌دهیم مهم است و اگر نگاه ما در مساله امر به معروف و نهی از منکر مانند نگاه یک طبیب باشد که می‌خواهد مخاطب خود را احیا کند تأثیر بیشتری خواهد داشت.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه بنابر آیه‌های قرآن احیای یک نفر مانند این است که همه مردم را احیا کرده باشیم گفت: یک طبیب متناسب با رفتار مریض با او برخورد نمی‌کند بلکه حتی اگر مریض پرخاش هم کند او به وظیفه احیا کردن مریض عمل می‌کند بنابراین کار ما در قرارگاه ۱۹ دی باید همین‌طور باشد.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه در تبلیغات خود در کارهایی که می‌کنیم ضعیف هستیم گفت: کارهای زیادی انجام دادیم و باید متناسب با کاری که انجام دادیم نیز تبلیغ کنیم زیرا خود این تبلیغ علاوه بر گزارش دهی به مردم، امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه کارهایمان متناسب با زمان باشد گفت: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر کار نو انجام دهیم، نیروهای خود را تجمیع و هماهنگ و با برنامه‌ریزی کار کنیم، حتی شیطان هم برای اینکه کارش به نتیجه برسد با برنامه‌ریزی و گام‌به‌گام جلو می‌رود و ما هم باید مقابل شیطان برنامه داشته باشیم.

سعیدی با بیان اینکه در امر و نهی نباید عصبانی شویم زیرا در عصبانیت‌ها کار خراب می‌شود و دشمن نیز به دنبال همین چیزها است گفت: باید از برخی افراد به خاطر لحن و روحیه‌ای که دارند درخواست کنیم که امر به معروف و نهی از منکر نکنند.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال این هستند که فرصت‌های پیش آمده را به تهدید تبدیل کنند و فشار را بالا ببرند تا این موقعیت را از دست دولت بگیرند افزود: باید مدیران و مسئولان بدانند که در این دام نیفتند و مردم هم باید مراقب باشند که دشمن چه نقشه‌ای دارد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در مورد قم دو بحث را مطرح کردند که یکی حفظ ظاهر شهر قم و دیگری انقلابی ماندن قم و حالا که می‌خواهیم کار خیر کنیم باید با توجه به این موارد مشکل‌ها را ریشه‌ای حل کنیم.

سعیدی با بیان اینکه اگر جایی حرفی می زنیم با اطلاع حرف بزنیم افزود: در تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر از جمله‌های دینی و شرعی استفاده شود و همان‌طور که در ورزش به هر بهانه‌ای کالاهایی را تبلیغ می‌کنند ما هم در تمام تابلوهای تبلیغاتی شرط کنیم که باید از یک حدیث و یا حکم شرعی و یا سخن بزرگان دینی که مرتبط باشد استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند مردم را صاحب اختیار قرار داده است گفت: در برنامه‌هایی که انجام می‌دهید اگر برخی عمل نمی‌کنند ناامید نشوید زیرا بیش از انبیا و اولیا خدا وظیفه نداریم ولی فرق ما با بسیاری از آنها این است که حکومت در اختیار داریم و باید از این امکان به خوبی استفاده کنیم.

امام جمعه قم با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی وظیفه خود را در زمینه امربه‌معروف و نهی از منکر انجام دهند گفت: پیگیری کارها خیلی مهم است و در این پیگیری‌ها هم باید از کارهای انجام شده تشکر، و هم کارهای انجام نشده اعلام و تذکر داده شود.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف باید همگانی شود گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر منحصر در یک مجموعه شود بقیه فکر می‌کنند که مسئولیت از آنها برداشته شده است و بی‌تفاوت می‌شوند و مطالبه‌گر نمی‌شوند بنابراین نباید وظیفه امر به معروف و نهی از منکر به قرارگاه ۱۹ دی محدود شود.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه کار برای شهیدان باید نو باشد و از کارهای کهنه پرهیز کنیم، گفت: تبلیغات ما برای شهیدان نباید فقط بصری باشد بلکه باید تبلیغات عملی مانند برگزاری مسابقه و کمک به نیازمندان با نام شهیدان را هم داشته باشیم و طوری باشد که تبلیغات ما شیک، فاخر و متناسب با نیاز و شرایط زمان باشد.

وی با اشاره به اینکه شهیدان در عرصه‌های مختلف پیام و حرف برای مردم دارند گفت: کار کردن برای شهدا جای نگرانی ندارد و هر کسی این کار را نکند خودش خسارت دیده است زیرا به گونه‌ای نیست که اگر ما این کارها را انجام ندهیم روی زمین بماند بلکه این فرصتی است که در اختیار ما قرار گرفته تا ما هم در این کار سهیم باشیم.

تولیت حرم بانوی کرامت با بیان اینکه این شهیدان که به جبهه‌ها رفتند و شهید شدند همه کار و زندگی داشتند و نه تنها پول نمی‌گرفتند بله برخی پول هم می‌دادند که به جبهه بروند، افزود: تکریم شهیدان کار ارزشمندی است و در کنار تکریم شهیدان باید از جانبازان و افرادی که ماندند و در این مسیر زحمت می‌کشند نیز یاد شود.

سعیدی با بیان اینکه کار برای شهیدان فقط برای رضای خدا باشد گفت: خدا تکریم شهیدان را دوست دارد و ما هم باید کاری کنیم که خدا ما را دوست داشته باشد و کارهای ما مورد پسند امام زمان (عج) باشد.

منبع : مهر نیوز