«دولت قانون»: ما نقشی در بازگشت افرادتحت تعقیب به عراق نداشته‌ایم

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الفرات نیوز، «جاسم الموسوی» عضو ائتلاف «دولت قانون» عراق در سخنانی با اشاره به بازگشت «علی حاتم» از شخصیت‌های تحت تعقیبِ دستگاه قضائی به عراق، گفت: ما دولت موقت را مسئول بازگرداندن افراد تحت تعقیب به عراق می‌دانیم. بر اساس این گزارش، وی افزود: حل و فصل مسائل […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الفرات نیوز، «جاسم الموسوی» عضو ائتلاف «دولت قانون» عراق در سخنانی با اشاره به بازگشت «علی حاتم» از شخصیت‌های تحت تعقیبِ دستگاه قضائی به عراق، گفت: ما دولت موقت را مسئول بازگرداندن افراد تحت تعقیب به عراق می‌دانیم.

بر اساس این گزارش، وی افزود: حل و فصل مسائل سیاسی است که باعث شده تا افراد تحت تعقیب به اتهام تروریسم به کشور بازگردانده شوند. اکثر نمایندگان مخالف بازگرداندن افراد تحت تعقیب قوه قضائیه به کشور هستند و ما از دولت در این مورد سوال خواهیم کرد.

این شخصیت عراقی عنوان کرد: برخی گروه‌های شناخته شده هستند که خبر بازگشت افراد تحت تعقیب را تحت عنوان اقدامی از سوی ائتلاف دولت قانون منتشر می‌کنند. ائتلاف دولت قانون مخالف بازگرداندن افراد تحت تعقیب به اتهام تروریسم به کشور است.

وی عنوان کرد: ما روی قوه قضائیه حساب می‌کنیم تا افراد تحت تعقیب به اتهام تروریسم را بازخواست کند. افکار عمومی و نمایندگان پارلمان با بازگشت افراد تحت تعقیب و انجام یک توافق سیاسی برای این منظور، مخالف هستند.

منبع : مهر نیوز