دومین جشنواره فرهنگی ورزشی کارگران نابینا در یزد برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای دومین بار در جشنواره فرهنگی، ورزشی کارگران کم بینا و نابینای استان در حال برگزاری است، اظهار داشت: در این زمینه تقریباً جزو استان‌های پیشتاز هستیم. فلاحتی عنوان کرد: به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای دومین بار در جشنواره فرهنگی، ورزشی کارگران کم بینا و نابینای استان در حال برگزاری است، اظهار داشت: در این زمینه تقریباً جزو استان‌های پیشتاز هستیم.
فلاحتی عنوان کرد: به همین منظور برنامه‌های مختلف ورزشی از برگزاری پویش دوشنبه‌های ورزش کارگری، برگزاری المپیاد ورزش کارگری استان تا مسابقات مختلف مناسبتی برگزار می‌شود.
وی، یکی از اهداف این جشنواره را استعدادیابی و ایجاد شور و شعف در بین کارگران کم بینا و نابینا عنوان کرد و گفت: این سری برنامه‌ها باعث ایجاد انگیزه برای برای کارگران به ویژه افراد دارای مشکلات جسمی می‌شود و خروجی آن در حوزه کاری و خانوادگی آنها نمود پیدا می‌کند.
فلاحتی ادامه داد: این جشنواره به منظور ایجاد شور و نشاط میان کارگران روشندل استان برگزار شد که بیش از ۳۰ نفر از کارگران کم بینا و نابینای استان در دو رشته پرتاب توپ مدیسن بال و طناب زنی در بخش‌های خواهران و برادران در مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران به رقابت پرداختند.
در پایان به نفرات برتر هر رشته (اول ۳۰ میلیون ریال، دوم ۲۰ میلیون ریال و سوم ۱۰ میلیون ریال) جوایزی اهدا شد.

منبع : مهر نیوز