دیدار رئیس جمهور با خانواده شهدا و ایثارگران در جزیره هرمز

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در حاشیه بازدید سرزده از جزیره هرمز با حضور در منزل شهیده فاطمه نیک با خانواده شهدا، ایثارگر و جانبازان جزیره هرمز دیدار کرد. فاطمه نیک(درویشی) در سال ۱۳۰۰ شمسی، در هرمز متولد شد و در پنجم مرداد ۱۳۶۶،در حج خونین در جوار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در حاشیه بازدید سرزده از جزیره هرمز با حضور در منزل شهیده فاطمه نیک با خانواده شهدا، ایثارگر و جانبازان جزیره هرمز دیدار کرد.

فاطمه نیک(درویشی) در سال ۱۳۰۰ شمسی، در هرمز متولد شد و در پنجم مرداد ۱۳۶۶،در حج خونین در جوار خانه خدا، به دست پلیس مزدور دولت سعودی به شهادت رسید و به دیدار خدایش شتافت.

از این خانواده، ۸ شهید دیگر نیز تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده است.

دو تن از فرزندان فاطمه نیک، محمد و علی گلزاری در آستانه ی سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین، باب شهادت را بر روی خانواده گشودند و پس از آنان موسی درویشی،برادر فاطمه نیک و فرمانده ی سپاه هرمز و محمد شفیع مدنی-خواهر زاده اش در عملیات خیبر به فاتح خیبر پیوستند و در جزیره مجنون به شهادت رسیدند. غلام گلزاری سومین پسر فاطمه بود که همراه با دامادشان عبدالعلی دریانورد در زمستان ۱۳۶۴ در عملیات آبی والفجر هشت به صف شهدا پیوست. حر درویشی، فرزند موسی و عبدالحسین درویشی فرزند عباس برادر ناتنی فاطمه نیک دو شهید دیگر این خانواده بودند که در عملیات کربلای پنج در سال ۱۳۶۵،به شهادت رسیدند.حر درویشی تا ۱۱ سال بعد، مفقود الاثر بود و در سال ۱۳۷۶، به جمع خانوادگی شان،در بهشت زهرای هرمز پیوست.

رئیس جمهور در این سفر از رینگ دور جزیره و محلات جزیره هم بازدید به عمل آورد.