دیدار وزیر خارجه دولت موقت طالبان با «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی»

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه دولت طالبان امروز از دیدار سرپرست وزارت خارجه این دولت با وزیر خارجه قطر خبر داد. سخنگوی وزارت خارجه دولت طالبان در این باره گفت که در دیدار «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه (طالبان) و هیئت همراه وی با «محمد […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه دولت طالبان امروز از دیدار سرپرست وزارت خارجه این دولت با وزیر خارجه قطر خبر داد.
سخنگوی وزارت خارجه دولت طالبان در این باره گفت که در دیدار «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه (طالبان) و هیئت همراه وی با «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیرخارجه قطر، درباره روابط دو جانبه و همکاری در طرح‌های مشترک اقتصادی گفتگو شد.
بر اساس اعلام این رسانه، سخنگوی وزارت خارجه دولت موقت طالبان در این باره گفت: وزیرخارجه قطر نیز اطمینان داد که کشورش آماده همکاری با افغانستان است.
سرپرست وزارت خارجه طالبان که در صدر هیئتی روز جمعه به قطر رفته بود، روز گذشته نخستین دُور از مذاکرات خود با هئیت آمریکایی را نیز برگزار کرد و قرار است این مذاکرات امروز نیز ادامه یابد.
دیدار هیئت طالبان با آمریکایی‌ها در دوحه نخستین دیدار رسمی طالبان با مقامات واشنگتن پس از فرار خفت بار تروریست‌های آمریکایی از افغانستان به شمار می‌آید.

منبع : مهر نیوز