دیدار و گفت و گوی وزرای خارجه عربستان و عراق در مورد منطقه

 وزرای امور خارجه عربستان و عراق امروز (سه شنبه) در خصوص وضعیت منطقه خلیج (فارس) و غرب آسیا رایزنی کردند. به گزارش ایرنا، بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، دیدار فواد حسین و فیصل بن فرحان در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس صورت گرفت. معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه عراق بر […]

 وزرای امور خارجه عربستان و عراق امروز (سه شنبه) در خصوص وضعیت منطقه خلیج (فارس) و غرب آسیا رایزنی کردند.
به گزارش ایرنا، بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، دیدار فواد حسین و فیصل بن فرحان در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس صورت گرفت.
معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه عراق بر تلاش کشورش برای تقویت روابط عراق-خلیج (فارس) به طور کلی و عراق-عربستان سعودی به طور خاص با توجه به اهمیت استراتژیک آنها برای عراق تأکید کرد.
فواد حسین با اشاره به برگزاری مسابقات فوتبال جام خلیج (فارس) در شهر بصره عراق افزود: بغداد به دنبال سرمایه گذاری در دیپلماسی غیرسنتی در این مسابقات است که در حال حاضر در شهر بصره به عنوان فرصتی برای گرد هم آوردن برادران کشورهای عربی در عراق برگزار می‌شود.
وزیر خارجه عربستان سعودی هم بر حمایت کشورش از تلاش‌های دولت عراق برای ارتقای دموکراسی و رفاه عراق تأکید کرد.
بن فرحان تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی و منابع موجود عراق آن را به یک ستون مهم در منطقه تبدیل کرده و نقشی را که می تواند در منطقه ایفا کند، افزایش می دهد .
وی با اشاره به افزایش روابط اقتصادی بین دو کشور افزود: شرکت‌های سعودی آماده سرمایه گذاری در اقتصاد عراق هستند.