رانش ۳۰۰ متری زمین در شهرستان فسا

علیرضا فیروزی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در این رابطه اظهار کرد: بر اثر شدت بارش‌ها و جاری شدن‌سیلاب در این شهرستان در فاصله ۱۰۰ متری روستای جرغه از توابع بخش ششده این شهرستان بستر زمین‌های کشاورزی به طول تقریبی ۳۰۰ متر دچار رانش شده است. وی افزود: لازم است تا کارشناسان زمین شناسی […]

علیرضا فیروزی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در این رابطه اظهار کرد: بر اثر شدت بارش‌ها و جاری شدن‌سیلاب در این شهرستان در فاصله ۱۰۰ متری روستای جرغه از توابع بخش ششده این شهرستان بستر زمین‌های کشاورزی به طول تقریبی ۳۰۰ متر دچار رانش شده است.

وی افزود: لازم است تا کارشناسان زمین شناسی با نظرات فنی درصد خطر دهی این رانش‌ها را تخمین بزنند زیرا در برخی از نقاط رانش‌ها عمق زیاد دارد.
فرماندار ویژه فسا با بیان اینکه این رانش در منطقه قره بلاغ این شهرستان رخ داده است، تاکید کرد: در رابطه خطرات احتمالی هیچگونه نظری نمی‌توانیم بدهیم زیرا در تخصص کارشناسان زمین شناسی است.
فیروزی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت رانش‌های روستای دیندارلوی این شهرستان نیز ابراز کرد: رانش جدیدی در روستای دیندارلو رخ نداده است و فقط رانش‌های سنوات گذشته در جریان سیلاب پرآب شده بود.
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان فسا خاطرنشان کرد: در حال حاضر خطری مربوط به رانش‌های جدید در زمین‌های زراعی جرغه گزارش نشده و فقط مسیر این شکاف به نزدیکی جاده متنهی و به سمت روستای زنگنه می‌رسد.
فیروزی در ادامه تاکید کرد: باید اساتید دانشگاه شیراز در حوزه زمین شناسی در رابطه با رانش‌های این منطقه نظر دهند.