راه اندازی سامانه جامع اشتغال در مازندران

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمود حسینی پور صبح پنجشنبه درکارگروه سرمایه گذاری استان با انتقاد از استخدام بی رویه نیرو در شهرداری‌ها اظهار داشت: در حال حاضر شهرداری‌ها بخش بالایی از بودجه را به عنوان حقوق پرداخت می‌کنند و باید این فرایند اصلاح و بازنگری شود. وی با تاکید براینکه معاونت اقتصادی استاندار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمود حسینی پور صبح پنجشنبه درکارگروه سرمایه گذاری استان با انتقاد از استخدام بی رویه نیرو در شهرداری‌ها اظهار داشت: در حال حاضر شهرداری‌ها بخش بالایی از بودجه را به عنوان حقوق پرداخت می‌کنند و باید این فرایند اصلاح و بازنگری شود.
وی با تاکید براینکه معاونت اقتصادی استاندار و سازمان برنامه ریزی باید با تمامی دستگاه‌ها جلسه گذارند تا سهم دستگاه‌ها از اشتعال در سال آینده روشن شد، گفت: این باید به عنوان تعهد دقیق و حساب شده ثبت و مطالبه شود.
وی با اظهار اینکه بحث اشتغال باید اولویت گذاری شود و نباید جذب افراد براساس پارتی و رابطه باشد، گفت: سامانه و سیستم برای جذب نیروهای متخصص و تحصیلکرده در استان باید راه اندازی شود تا نسبت به رفع مشکل اشتغال افراد جویای کار اقدام شود.
استاندار مازندران با اشاره به روند روبه رشد بیکاران دراستان اظهار داشت: در هر شهرستان بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر کنار خیابان جویای کار هستند که ۱۰ درصد آنها مشغول کار می‌شوند در حالی که کارخانجات استان از استان‌های دیگر نیرو و کارگر جذب می‌کنند.
حسینی پور با تاکید براینکه وضعیت کارگران مناسب نیست و باید نسبت به ساماندهی آنها صورت گیرد، راه اندازی سامانه جامع هوشمند اشتغال تاکید کرد و گفت: این سامانه باید در اختیار تمامی کارفرمایان قرارگیرد تا به اقتضای نیاز نسبت به تأمین نیرو از بین جویندگان کار استفاده کنند.

منبع : مهر نیوز