رایزنی‌ها برای تامین آب شرب روستاهای بندرعباس انجام شد

به گزارش سردبیر پرس، محمد مرودی در دیدار با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی بندرعباس اظهار داشت: بخش مرکزی بندرعباس از هر حیثی برای ما دارای اهمیت است چرا که عمدتا جاده‌های این بخش مسیر نهایی منتهی به مرکز شهرستان است و همچنین راه‌ارتباطی دسترسی به بنادر است. وی افزود: با وجود […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد مرودی در دیدار با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی بندرعباس اظهار داشت: بخش مرکزی بندرعباس از هر حیثی برای ما دارای اهمیت است چرا که عمدتا جاده‌های این بخش مسیر نهایی منتهی به مرکز شهرستان است و همچنین راه‌ارتباطی دسترسی به بنادر است.
وی افزود: با وجود اهمیت بالای جاده‌های بخش مرکزی و تردد و ترافیک بالا در آن اما از لحاظ تجهیزات امدادی شاید آن‌طور که باید باشد از این رو تجهیز این محورها به پایگاه‌های امدادی و اورژانس به ویژه در نقاط حادثه‌خیز حائز اهمیت است و در دستور کار قرار دارد.
فرماندار بندرعباس بیان‌ داشت: امروز نمی‌توانیم به امر توسعه تک‌محصولی نگاه کنیم و فقط شهرها را به سمت آن ببریم بلکه امروز برای ما توسعه روستاها و دهستان‌ها نیز در اولویت دولت قرار دارد و یکی ضرورت‌هایی که با بررسی‌های انجام شده احصا شده این ضرورت است که بنیاد مسکن باید با همکاری بخشداری و دهیاری‌ها نسبت به شناسایی افراد فاقد مسکن بر اساس اولویت اقدام کند تا مشکل مسکن در روستاها نیز برطرف شود.
وی ادامه داد: در بحث امنیت جاده‌ها نیز این موضوع مهم است که اداره راهداری شهرستان با شناسایی نقاط نیازمند به رسیدگی نسبت به تعریض و رفع نقاط حادثه خیز در اسرع وقت اقدام کند.
فرماندار بندرعباس ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی ما در شهرستان بندرعباس در حوزه تامین آب است و با توجه به کمبود آب شرب در سطح شهرستان، پیش‌بینی‌های لازم جهت بهره‌برداری از خط انتقال آب خلیج فارس از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط انجام گرفته است بر همین مبنا با رایزنی‌های صورت گرفته در آینده‌ای نزدیک مردم منطقه از آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.
مرودی با اشاره به مشکلات دهستان تازیان خواستار بازنگری طرح هادی روستاهای دهستان تازیان شد و خاطرنشان کرد: در روستاها با الحاق اراضی به محدوده طرح هادی مشکل مسکن جوانان برطرف می‌شود.