رایزنی تلفنی وزرای خارجه عربستان سعودی و پاکستان

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از العالم، وزارت خارجه پاکستان از گفتگوی تلفنی میان «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه این کشور و «فیصل بن فرحان» همتای سعودی‌اش خبر داد. بر اساس این گزارش، در این گفتگو طرفین بر لزوم همکاری‌های بیشتر برای کنترل اوضاع منطقه و کاهش تنش‌های موجود تاکید کردند. قریشی در […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از العالم، وزارت خارجه پاکستان از گفتگوی تلفنی میان «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه این کشور و «فیصل بن فرحان» همتای سعودی‌اش خبر داد.
بر اساس این گزارش، در این گفتگو طرفین بر لزوم همکاری‌های بیشتر برای کنترل اوضاع منطقه و کاهش تنش‌های موجود تاکید کردند.
قریشی در این خصوص گفت: مساله کشمیر یکی از مهمترین معضلات فعلی پیش روی جهان اسلام است و جا دارد کشورهای اسلامی و سازمان همکاری اسلامی به این مساله نگاه ویژه‌ای داشته باشند.
وزیر خارجه پاکستان اضافه کرد: از سازمان همکاری اسلامی توقع داریم جلسه‌ای ویژه برای بررسی اوضاع کشمیر برگزار کند.
وی تاکید کرد: سازمان همکاری اسلامی به عنوان بزرگترین سازمان حمایت از حقوق مسلمانان وظایف مهمی در قبال مسائل مسلمانان دارد.
وزیر خارجه عربستان در این گفتگو باز هم وعده برگزاری یک جلسه ویژه برای بررسی اوضاع کشمیر را داده و مدعی شد: ریاض خواهان صلح و ثبات در منطقه است.
گفتنی است، این در حالی است که به دلیل عدم توجه سران کشورهای عربی به مساله کشمیر اخیراً عمران خان به صراحت از موضع کشورهای عربی و سازمان همکاری اسلامی انتقاد کرده بود.