رسوب گندم در بندرامام به حداقل ممکن رسیده است

سردبیر پرس/خوزستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از واردات یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم در چهار ماه نخست امسال به بندر امام خمینی خبر داد و گفت: خوشبختانه با توجه به تدابیر اندیشیده شده رسوب گندم در بندر امام خمینی(ره) به حداقل ممکن رسیده است. امید جهان نژادیان در گفت و گو […]

سردبیر پرس/خوزستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از واردات یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم در چهار ماه نخست امسال به بندر امام خمینی خبر داد و گفت: خوشبختانه با توجه به تدابیر اندیشیده شده رسوب گندم در بندر امام خمینی(ره) به حداقل ممکن رسیده است.

امید جهان نژادیان در گفت و گو با سردبیر پرس، با اشاره به واردات گندم از طریق بندر امام خمینی (ره) به کشور اظهار کرد: واردات گندم مورد نیاز کشور طبق برنامه تنظیمی شرکت بازرگانی دولتی ایران تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده و سپس به وسیله کامیون و قطارهای باری به نقاط مختلف کشور حمل شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این میزان گندم توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با هدف تامین و پایداری امنیت غذایی کشور سفارش و خریداری شده است.
جهان نژادیان ادامه داد: دو فروند کشتی اقیانوس پیما حامل ۱۴۰ هزار تن گندم نیز به تازگی وارد لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) شده‌اند و در چند روز آینده روند تخلیه آن‌ها انجام خواهد شد.
وی افزود: خوشبختانه با توجه به تدابیر اندیشیده شده رسوب گندم در بندر امام خمینی(ره) به حداقل ممکن رسیده است و این کالا پس از وارد شدن به بندر به سرعت به نقاط مورد نظر حمل می‌شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در پایان گفت: با توجه به اینکه به دنبال آن هستیم که هزینه اضافی بر دولت تحمیل نشود، شرکت بازرگانی دولتی ایران حمل یکسره و بدون توقف غلات از بندر امام خمینی (ره) به سراسر کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای پیام

منبع : ایسنا