رشد۱۷۰ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن نسبت به سال گذشته

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عسگری سرپرست بانک مسکن با حضور در برنامه خبری میز اقتصاد با بیان اینکه در یک سال اخیر و از ابتدای سال، بیش از ۱۰۰ هزار میلیار تومان تسهیلات پرداخت شده است اظهار داشت: این اعتبارات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عسگری سرپرست بانک مسکن با حضور در برنامه خبری میز اقتصاد با بیان اینکه در یک سال اخیر و از ابتدای سال، بیش از ۱۰۰ هزار میلیار تومان تسهیلات پرداخت شده است اظهار داشت: این اعتبارات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه ۶۸ هزار میلیارد تومان از این اعتبارات پرداختی مختص طرح نهضت ملی مسکن بوده است افزود: بیش از ۹۲ درصد از مبلغ پرداختی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به مسکن و ودیعه مسکن بوده است.
وی باتاکید بر اینکه سال مالی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات مربوط به نهضت ملی مسکن شهریورماه است تصریح کرد: بعداز روی کار آمدن دولت سیزدهم مبلغ ۶۳ هزار میلیارد تومان تا شهریور امسال سهم بانک مسکن بوده و از شهریور امسال تا سال بعد مبلغ ۸۱ هزارمیلیاردتومان تعیین شده است.
سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه عملاً ۴۴۹ هزار نفر به بانک برای عقد قرارداد معرفی شدند اعلام کرد: از این تعداد بیش از ۲۰۰ هزار نفر از متقاضیان قرار داد بستند و حدود ۱۵ هزار نفر نیز در حال طی کردن مراحل قرارداد خود هستند.
عسگری با تاکید بر اینکه مراحل ساخت نهضت ملی مسکن در اکثر نقاط پیشرفت ۵۰ درصدی داشته است افزود: طرح نهضت ملی مسکن یک دوره ۲۰ ساله است که ۳ سال مرحله ساخت و ۱۷ سال مرحله بازپرداخت تسهیلات به طول می‌انجامد.
سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه اولویت بانک‌ها برای پرداخت وام‌های دوره کوتاه مدت است اذعان داشت: طبق قانون سهم بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ۲۰ درصد است که بدین ترتیب طبق برآوردها ما باید سالی ۲۰۰ هزار فقر تسهیلات برای متقاضیان پرداخت کنیم.
منبع : مهر نیوز